Panorāma

U. Magoņa kukuļošanas lietā prokuratūra sašaurina apsūdzību

Panorāma

Panorāma

Paštestu piegāde iestrēgusi

Covid-19 paštestu piegāde aizķērusies – divi uzņēmumi atsakās no līguma

Valdības apņemšanās no 6. decembra likt pašiem testēties uz Covid-19 visiem klātienē strādājošajiem nebūtu izpildāma, jo konkursā par testu piegādi uzvarējušie uzņēmumi nespēj veikt piegādes noteiktajā termiņā.

Ziemassvētku priekšvakars, “Melnās piektdienas” iepirkšanās drudzis un jaunais Covid-19 vīrusa omikrona paveids – visu šo apstākļu rezultātā piegāžu ķēdes no Ķīnas ir pārslogotas. Tādēļ komersanti, kuri uzvarēja Aizsardzības ministrijas konkursā par antigēna testu piegādi, nesteidzas slēgt līgumu ar valsti un sākt darbu.

“Pašlaik situācija ir tāda – vakar mēs uzzinājām, ka pretendents, kurš ieguva vislielāko punktu skaitu iepirkumā, nav spējīgs nodrošināt antigēna testu piegādi noteiktajā laikā, respektīvi, piecās dienās, ko viņš bija apņēmies. Tādēļ atteicās no līguma slēgšanas,” pastāstīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Lielāko punktu skaitu un tiesības veikt pirmo piegādi – 4 miljonus antigēna testu par 3 miljoniem eiro bez PVN – konkursā bija ieguvis uzņēmums “Ekspress laboratorija”. Uzņēmuma valdes locekle Jeļena Putviķe intervijai nepiekrita, bet telefonsarunā ar LTV apgalvoja, ka sarunas ar valsti par līguma slēgšanu vēl tiekot turpinātas.

Tagad kļuva zināms, ka no līguma slēgšanas ar valsti atteicies vēl viens no pieciem konkursa uzvarētājiem. Tādēļ Aizsardzības ministrija turpina sarunas ar atlikušajiem trim komersantiem.

Taču jau tagad skaidrs, ka no 6. decembra masveida paštestēšanās nebūtu iespējama. “Tas nav reāli vairs, jo nākamajiem pretendentiem, kas iesnieguši tālākos piedāvājumus, ir 10 dienu piegādes,” skaidroja Garisons.

Ja atlikušie trīs komersanti spēs piegādāt paredzētos apjomus, tad līgums tiks slēgts ar viņiem. Ja ne, Aizsardzības ministrijas Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs rīkos jaunu iepirkumu.  Lēmumu par tālāko rīcību Aizsardzības ministrija pieņemšot trešdien, 1. decembrī.

Vienlaikus valdība ir atteikusies no ieceres par obligātu Covid-19 testēšanu strādājošajiem. Darbinieku Covid-19 testēšana ar ātrajiem testiem būs brīvprātīga.

KONTEKSTS:

Valdība iepriekš bija iecerējusi, ka no 6. decembra visiem klātienē strādājošajiem būs jāveic Covid-19 paštests vismaz divas reizes nedēļā. Bija paredzēts, ka tas attieksies arī uz cilvēkiem, kas pret Covid-19 ir vakcinēti vai slimību pārslimojuši.

Taču valdība tomēr atteikusies no ieceres par visu klātienē strādājošu obligātu Covid-19  pārbaudi ar antigēna testiem. Premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) norādīja, ka nav pilnas skaidrības par Covid-19 ātro antigēna testu ieviešanu, tostarp par testu izdales kārtību un pieejamību iedzīvotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt