Dienas ziņas

Katrā trešajā pārbaudītajā autoservisā – pārkāpums

Dienas ziņas

Līvānos ierobežos azartspēļu biznesu

Sociālās aprūpes centros ar Covid-19 saslimuši gandrīz 3% klientu

Covid-19 konstatē vairāk nekā pusei pansionāta «Jelgava» klientu un desmitiem darbinieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 konstatēts 132 no kopumā 206 valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Jelgava" klientiem un 26 darbiniekiem, atsaucoties uz otrdien pieejamo informāciju, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Viņš skaidroja, ka 40 filiāles klientiem slimība noris vieglā formā, ir neliela temperatūra. 92 klientiem infekcija noris bez simptomiem un klienti jūtoties labi.

Sasirgušie VSAC klienti ir izvietoti atsevišķos Covid-19 boksos, un viņu aprūpe notiek, stingri ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) norādījumus, uzsvēra Zariņš. Ir apzināti arī brīvprātīgie, kas vajadzības gadījumā varētu iesaistīties klientu aprūpē.

Zināms arī, ka 64 filiāles klienti ir veseli. Taču vēl desmit "Jelgavas" iemītnieki pašlaik ārstējas slimnīcās ar saslimšanām, kuras nav saistītas ar Covid-19 infekciju.

Līdz šim ir testēti visi filiāles "Jelgava" klienti un liela daļa darbinieku. Darbinieku testēšana turpinās, un saslimušo skaitļi vēl tiek precizēti.

Pārējās VSAC "Zemgale" filiālēs – "Ziedkalne", "Lielbērze", "Iecava" un "Ķīši" – Covid 19 infekcija ne klientiem, ne darbiniekiem nav konstatēta. Lai laikus identificētu infekcijas riskus, tajās atbilstoši Veselības inspekcijas noteiktajam tiek veikta klientu un darbinieku testēšana.

Ministrijai arī nav informācijas, ka infekcija būtu izplatījusies citos VSAC.

"Protams, šajā situācijā nodarbības, aktivitātes, rehabilitācijas pasākumi būtībā nenotiek, jo viss darba spēks ir pārvirzīts uz slimnieku aprūpi, lai nodrošinātu nepieciešamās, ārsta nozīmētās, terapijas izpildi, higiēnas prasības un klientu epidemioloģisko drošību izpildi," pastāstīja centra ''Zemgale'' direktors Kristaps Keišs.

Pēc epidemiologu teiktā, infekcijas avoti esot vairāki, bet, kā tieši infekcija nokļuvusi aprūpes centrā, neesot zināms.

"Mans pieņēmums, ka no darbiniekiem, jo darbinieki, protams, strādā arī otrās darbavietās, lai nopelnītu iztiku. Iespējams, darbiniekiem ir arī bērni, kas izglītības iestādēs mācās," sacīja Keišs.

Lai gan aprūpes centrs ''Zemgale'' nav vienīgais valsts pakļautībā esošais centrs, kur  infekcija atklāta, šo institūciju pienesums Covid-19 izplatībā nebūt neesot vislielākais.

"Ja mēs paskatāmies tīri procentuāli, tad pret klientu skaitu tas ir aptuveni 3%. Tā kā mēs nevaram teikt par kaut kādu masveida nelabvēlīgu situāciju. Protams, problēma ir tā, ka tas koncentrējās atsevišķās šajās filiālēs, kur dzīvo daudz cilvēku kopā, un līdz ar to tas viss veido tādu kā paaugstināto risku," pastāstīja Labklājības ministrijas pārstāvis Aldis Dūdiņš.

Ministrijā gan piekrīt, ka pastāvīgs darbinieku trūkums un darbinieku zemais atalgojums, kas liek strādāt vairākās vietās pandēmijas laikā varētu kļūt  par vienu no iemesliem kāpēc infekcija izplatās sociālās aprūpes centros.

KONTEKSTS:

Jelgavā pirmdien reģistrēti 132 jauni Covid-19 inficētie jeb vairāk nekā 20% no valstī reģistrētajiem saslimušajiem, un pēdējo divu nedēļu saslimušo kopskaits pilsētā pašlaik ir 339 cilvēki.

SPKC Covid-19  skaidroja, ka Jelgavā atklāto gadījumu skaits nav saistīts ar vienu konkrētu uzliesmojumu, bet gan ar vairākiem avotiem, no kuriem daļa ir inficējusies no jau zināmiem gadījumiem. Tāpat pašvaldībā esot veikti vairāki atsevišķu kolektīvu skrīningi, lai atklātu slimības izplatību. Vienlaikus Covid-19 gadījums atklāts kādā pirmsskolas izglītības iestādē, kur jau iepriekš bija reģistrēta inficēšanās ar Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti