Dienas ziņas

Aicina izvairīties no trešā Covid-19 viļņa

Dienas ziņas

Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā – Covid-19 uzliesmojums

Vai skolas spēs nodrošināt platību katram bērnam

Burtnieku Ausekļa pamatskolā spēs nodrošināt 3 kvadrātmetrus katram bērnam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No nākamās nedēļas skolām jānodrošina trīs kvadrātmetri telpas katram bērnam. Ja mazajām lauku skolām, kur skolēnu skaits klasēs ir neliels, tas problēmas nesagādā, tad pilsētas skolas šobrīd meklē dažādus risinājumus, kā to īstenot. Iespējams, daudziem, arī mazāko klašu skolēniem, nāksies mācīties attālināti.

Burtnieku Ausekļa pamatskolā mācības notiek divās ēkas. Bērnu skaits klases ir no 8 līdz 14 skolēniem, tāpēc šeit valdības ieviestos stingrākos drošības pasākumus nebūs grūti ievērot.

"Šodien pirmais darbarīks bija metra mērs, izstaigāju klases, apskatījos, kā reāli ir dabā, vai to varēs nodrošināt. Un, jā, mēs varēsim, un vēl mums ir lielākas klases, kur varam bērnus ielikt, ja ir vēl vajadzība," stāstīja Burtnieku Ausekļa vidusskolas direktore Ināra Stepanova.

Pēc jaunajiem noteikumiem klasē Burtnieku Ausekļa pamatskolā attālums vienam no otra ir aptuveni viens metrs.

Mācību iestādes direktore atzina, ka skolā, kur bērnu skaits ikdienā ir neliels, ievērot šo prasību nebūs sarežģīti. Grūtāk ir izkontrolēt, lai bērni savstarpēji distancējas starpbrīžos.

"Kā lai nodrošina tās skolas, kurām ir 30 bērni klasēs? 90 kvadrātmetru telpas skolā nav daudz, un šī ir mūsu, mazo skolu, priekšrocība, ka mēs to varam izdarīt," sacīja Stepanova.

Sākot no pirmdienas, 30. novembra, pedagogiem arī mācību procesa laikā obligāti jālieto mutes un deguna aizsegi. Pedagogi Burtnieku Ausekļa pamatskolā gan tos izmanto jau šobrīd.

"Strādāt grūti gan vienā, gan otrā, īpaši mazajās klasītēs, jābūt kontaktam, precīzam, lai visu saprot, vairogs tad ērtāks," klāstīja Ausekļa pamatskolas direktore.

Tikmēr mācību iestādēm pilsētās nodrošināt katram bērnam 3 kvadrātmetru lielu platību telpā sagādā daudz vairāk raižu.

Skolas Valmierā, Cēsīs, Rūjienā šobrīd apspriež dažādus risinājumus, kā turpmāk arī mazāko klašu skolēniem maksimāli nodrošināt iespēju mācīties klātienē, jo ne visur klašu telpas ir pietiekami lielas.

"Dalīšana ir papildu slogs pedagogiem. Prasību izpilde daudzviet ir neiespējama, kas pierāda, ka tā slēpti piespiež iet uz attālinātām mācībām," sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Tikmēr IZM apgalvoja: ja izglītības iestādes nevar nodrošināt 3 kvadrātmetru platību katram skolēnam, mācības var organizēt pēc plāna "B". Tas nozīmē gan attālināti, gan arī klātienē.

KONTEKSTS:

Valdība un Krīzes vadības padome otrdien, 24. novembrī, kopsēdē vienojās: 1. līdz 6. klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu no 30. novembra būs jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības. Ja nepieciešams, vienu klasi varēs dalīt vairākās grupās.

Tāpat noteikts, ka skolotājiem arī stundās būs jālieto sejas maskas.

Valdība lēma, ka ir nepieciešams noteikt pienākumu nodrošināt lielāku platību uz vienu izglītojamo, lai izglītības procesa norises laikā tiktu nodrošināta iespēja ievērot distanci gan skolotājam no bērniem, gan bērniem savā starpā un lai tiktu novērsta telpu pārblīvētība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti