«Bistro Frics» sekas: KNAB nekonstatē pārkāpumus «varoņu» darbībā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" eksperimentā "Bistro "Frics"'' minēto amatpersonu rīcībā koruptīvus noziegumus nav konstatējis.

KNAB izvērtēja informāciju par eksperimentā "Bistro ''Frics"'' minētajām amatpersonām, norādītie fakti neliecina par to, ka valsts amatpersonas būtu izdarījušas ar korupciju saistītus noziedzīgus nodarījumus, teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

KNAB saņemtā anonīmā iesnieguma kopijas arī nosūtīja Valsts ieņēmumu dienestam un Iekšējās drošības birojam izvērtēšanai.

LTV no pagājušā gada 2.novembra bija vērojama raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" piecu sēriju operācija "Bistro "Frics"", kas veidota ar mērķi atklāt mazā biznesa aizkulises Latvijā. Pirmā sērija izraisījusi plašu ažiotāžu, un Jūrmalas dome jau paziņojusi, ka pēc raidījuma sākts process, lai ar raidījumā minēto Pašvaldības policijas vecāko inspektoru Ingūnu Piču tiktu izbeigtas darba tiesiskās attiecības.

Tāpat pēc raidījuma būvvaldes vecākā būvinspektore Aina Birina saņems disciplinārsodu, kas atsauksies uz ikgadējo darba novērtējumu un atalgojuma apmēru.

Raidījumā ar slēpto kameru nofilmētais Pičs, solot atrisināt problēmu ar būvinspektori Ainu Birinu, klāstījis: "Jūrmalā īstenībā politika ir vispār... sarežģīti ko atvērt un strādāt. [..] Es aprunāšos, cik tur liela tā problēma."

Taču pēc policista teiktā, "viņa nekomunicēs tādā veidā ar svešiem", bet "viskaut ko var sarunāt". Tāpēc policists solījis ar inspektori parunāt, "varbūt tā problēma nav tik liela, kā izskatās, varbūt, ka ir kāds, kas negrib, ka izsniedz to atļauju".

Izpalīdzīgais policists solījis par uzņēmējiem uzdevušajiem žurnālistiem dot ziņu, taču no turpmākās saziņas izvairījies un beigās neatbildējis vispār.

LTV pēc raidījuma publiskošanas paziņoja, ka policists izteicis draudus LTV žurnālistam, kurš darbojies eksperimentā "Bistro ''Frics''". LTV ziņoja, ka īsziņa saņemta no mobilā tālruņa numura, kuru raidījuma tapšanas laikā izmantoja Pičs. Policists žurnālistam nosūtījis īsziņu, kurā vēstīts, ka "dzīve gara, gan tiksimies".

Raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" žurnālisti pagājušajā vasarā Jūrmalā, Jomas ielā, atvēra sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu - ''Bistro "Frics"''. Tas tika darīts ar mērķi, lai saprastu, redzētu un izjustu mazā biznesa aizkulises - birokrātiju, korupciju un biznesa perspektīvu. Pētījuma gaitā darbā tika pieņemti cilvēki, kas par žurnālistu eksperimentu neko nezināja. Savukārt paši žurnālisti uzņēmumam uzsūtīja virkni pārbaužu un veica dažādus eksperimentus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti