Bažas par Covid-19 Indijas variantu – Latvijā vienā dienā atklāj tikpat, cik mēneša laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) turpina vērot situāciju ar pašlaik vislielākās bažas izraisošo Indijas jeb tā dēvēto "Delta" Covid-19 variantu, un šonedēļ vienas diennakts laikā atklāti 43 šī varianta gadījumi, otrdien Ministru kabineta sēdē sacīja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Līdz pagājušās nedēļas beigām Latvijā bija identificēti 42 gadījumi, kam nākuši klāt vēl 43.

Šobrīd SPKC analizē, kas ir inficējušies cilvēki.

Precizējums

Iepriekš bija minēts, ka Indijas Covid-19 variants Latvijā pirmo reizi atklāts pērn decembrī, taču tas nav precīzi. Pērn decembrī tas tika atklāts pirmo reizi Indijā.

Perevoščikovs pavēstīja, ka pagājušajā nedēļā novērots ievērojams pieaugums sekvencēšanas rezultātā atklātajos gadījumos, kad tika izdalīts Indijas variants, tomēr īpatsvars pašlaik nav liels.

Aizvien vairāk nekā 90% no sekvencētajiem paraugiem ir tā dēvētais Kentas jeb Lielbritānijas Covid-19 variants, kas tagad tiek dēvēts par "Alfa" variantu.

"Pagājušajā nedēļā konstatēti divi klasteri uzņēmumos," teica Perevoščikovs: vienā uzņēmumā ar trim gadījumiem, bet vēl otrā – ar diviem. Pēdējā gadījumā vēl astoņiem uzņēmuma darbiniekiem apstiprināta Covid-19 infekcija, taču viņiem šis celms netika sekvencēts.

Pēc Perevoščikova ziņotā bažas par dzirdēto pauda premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Viņš sacīja, ka vienas diennakts laikā atklātie 43 Indijas varianta gadījumi ir vairāk  nekā visu iepriekšējo nedēļu laikā līdz šim.

Perevoščikovs sēdē arī norādīja – šogad īpaši izteikti var redzēt, ka Ziemeļu puslodē, kur pašlaik ir vasara, vīrusa izplatība samazinās, turpretim Dienvidu puslodē, kur ir ziema, infekcijas gadījumu skaits aug.  

Epidemiologs un premjers bija vienisprātis, ka Latvijai svarīgi izmantot vasaru, kad saslimstība ir zemāka, lai vakcinētos, un rudeni sagaidīt ar lielu sapotēto iedzīvotāju īpatsvaru, jo īpaši riska grupās.

Perevoščikovs pauda, ka pašlaik par Indijas variantu zināmais liek domāt, ka tas ir vēl lipīgāks par Latvijā dominējošo Lielbritānijas variantu.

Indijas Covid-19 variants Latvijā atklāts arī cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs, kas liek domāt, ka tas jau izplatās sabiedrībā.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, kas beidzās 9. jūnijā. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinājās, ārkārtējā situācija tika pagarināta līdz 6. aprīlim. Pēc ārkārtējās situācijas beigām valstī saglabājušies vairāki drošības pasākumi.

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, 1. jūnijā valdība vienojās, ka darbu varēs atsākt lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Jau iepriekš lemts, ka var notikt izlaidumi un vasaras nometnes. Vēl ir arī atvieglojumi tiem, kuri ir izslimojuši Covid-19 vai arī potējušies pret to, – no 1. jūnija var sniegt un saņemt individuālus pakalpojumus, kā arī no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus. Tāpat Covid-19 sertifikātu saņēmušie cilvēki no 15. jūnija varēs apmeklēt restorānus arī iekštelpās un aizvadīt gan individuālus, gan grupu sporta treniņus telpās

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti