Autobuss bez maksas tikai ar Covid-19 sertifikātu - Rēzeknē daļa cilvēku dusmīga, daļa priecājas

Rēzeknē jau četrus gadus pilsētas sabiedriskajā transportā lielākā daļa iedzīvotāju brauc bez maksas. Pilsētas pašvaldība šādu iespēju nodrošina iedzīvotājiem par saviem budžeta līdzekļiem. Ārkārtējās situācijas laikā no 25. oktobra bez maksas varēs braukt tie rēzeknieši, kuriem būs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Daļa iedzīvotāju ar to nav mierā, daļa - priecājas.

Autobuss bez maksas tikai ar Covid-19 sertifikātu - Rēzeknē daļa cilvēku dusmīga, daļa priecājasLāsma Zute-Vītola

Pasažieriem, kuriem sertifikāta nav, par braukšanu būs jāmaksā 50 centi. Tas gan neattiecas uz pasažieriem, kuri jaunāki par 18 gadiem. Šādas izmaiņas nosaka ārkārtējā situācija.

„No 25. oktobra pašvaldības un sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji, kuri saņem dotācijas no pašvaldībām, nepiemēro braukšanas maksas atvieglojumus pilngadīgām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Rēzeknē kā tādi atvieglojumi netiek atcelti no pašvaldības puses, bet uz ārkārtas situācijas laiku mums ir jāizpilda minētie norādījumi, tāpēc būs zināmi ierobežojumi uz atlaidēm un sertifikātiem,” stāstīja „Rēzeknes satiksmes” valdes loceklis Viktors Borcovs.

Ierobežojumi  „Rēzeknes satiksmei” rada sarežģījumus, jo pasažieru, kuri izmanto iespēju braukt bez maksas, ir daudz. Un tie tagad būs jāpārbauda.

„[Braucēju] bez maksas daļa sastāda virs 90 procentiem, šobrīd tiek skatīti dažādi scenāriji šī pasākuma īstenošanai. Pagaidām nevarēšu komentēt to gala rezultātu, pie kura mēs apstāsimies. Viens no variantiem – visu sertifikātu pārbaudi piesaistīsim tai pašai rēzeknieša kartei,” norādīja Borcovs.

Sabiedriskais transports Rēzeknē

Daļa iedzīvotāju par šādiem jaunumiem ir dusmīga, jo pašlaik izmanto iespēju braukt bez maksas. Viņi uzskata, ka šādi cilvēkus piespiež vakcinēties.

„Nepareizi valdība dara, teica iepriekš, ka vakcinēšanās ir brīvprātīga. Tagad jau piespiedu kārtā cilvēkus piespiež iet, valdība dara nepareizi,” sacīja kāda pasažiere.

„Neatbalstu, jo es uzskatu, ka arī nevakcinētie ir maksājuši nodokļus.

Viņi ir tādi paši nodokļu maksātāji kā visi pārējie. Kāpēc mums būtu jādala tieši sabiedriskajā transportā cilvēki par maksu vai bez maksas,” piebilda vēl kāda sieviete.

Vēl kādu citu sievieti izmaiņas neskars, jo viņa ir vakcinējusies, taču viņas paziņu gan. Pirmo poti paziņa saņems 26. oktobrī, izlēma vakcinēties ierobežojumu dēļ.

Daļa uzrunāto cilvēku Rēzeknē ierobežojumus atbalsta, jo uzskata, ka ir jāmudina cilvēki  vakcinēties.

„Mani neietekmē, bet uzskatu, ka pareizi, lai būtu droši,” sacīja kāda rēzekniete. Viņa cer, ka tas pārliecinās cilvēkus vakcinēties. Viņa gan arī zina, ka citus pārliecināt ir ļoti grūti. 

„Ir jau, jā, manā darba kolektīvā arī dažādi cilvēki, es cenšos runāt un aicināt vakcinēties, bet izdodas ļoti reti,” stāstīja sieviete.

Savukārt kāds kungs uzsvēra, ka vajag rīkoties tā, kā ir labāk veselībai: „Veselībai labāk ir, ja vakcinējas, lai sevi pasargātu un apkārtējos. Citur pat nauda tiek dota, kaut kā motivē cilvēkus, es domāju, ka vajag.”

Sabiedriskā transporta pietura Rēzeknē

Vēl kāda Rēzeknē sastapta sieviete uzsvēra, ka nevakcinēti cilvēki apdraud citus, jo biežāk pārnēsā vīrusu.

„Nevakcinētajiem vajag ierobežot visādas iespējas. Es esmu par to.

Jo nevakcinēts cilvēks ir bioloģiskais terorists.

Ja viņš pats grib nomirt, tā ir viņa problēma, bet viņš vēlas aplipināt citus un vēlas, lai nomirst blakus esošie,” uzsvēra sieviete.

Tuvākajā laikā Rēzeknes satiksmei būs jārod risinājums, kā pārbaudīt, vai pasažieriem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāti.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā. Savukārt skolas var turpināt darbu klātienē, visiem bērniem valkājot maskas. Sabiedriskā transporta uzņēmumi, kas saņem dotāciju no pašvaldības par pilngadīgu personu pārvadāšanu ar atlaidi, no 25. oktobra nevarēs piešķirt atlaidi cilvēkiem bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. 

Latvijā pret Covid-19 vakcīnas pirmo devu saņēmušo Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 50% robežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt