Rīta Panorāma

Itālijā cep koronavīrusam līdzīgas kūciņas

Rīta Panorāma

Dailes teātra mazajā zālē cirks «The piti peta hofen show»

Intervija ar Ilzi Viņķeli

Atgriežoties no «Covid-19» skartajām vietām, medicīnas darbiniekiem būs karantīna

Medicīnas darbiniekiem, kuri strādā Veselības ministrijai pakļautajās ārstniecības iestādēs, pēc atgriešanās no "Covid-19" skartajām vietām 14 dienas būs jāpavada karantīnā pat tad, ja viņiem simptomu nebūs, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

Šāds ierobežojums noteikts, ņemot vērā risku inficēt pacientus, piemēram, lielajās universitātes slimnīcās. Viņķele uzsvēra, ka tādējādi tiek domāts par sabiedrības drošību.

Šādu pašu kārtību Viņķele pirmdien gaidāmajā Krīzes vadības padomē ieteiks arī sociālo aprūpes centru un pirmsskolas mācību iestāžu darbiniekiem.

Vēl arī Viņķele stāstīja, ka ministrija izveidojusi vadlīnijas darba devējiem, kā arī sabiedriskā transporta organizētājiem un citām grupām par to, kā rīkoties, lai izvairītos no "Covid-19" izplatības.

Viņķele arī aicināja darba devējus būt solidāriem un pieļaut darbinieku atrašanos mājās, ja viņi atgriezušies no "Covid-19" perēkļiem.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs - Francijā, Itālijā, Austrijā, Horvātijā, Šveicē un Grieķijā. Latvija, reaģējot uz situāciju Eiropā, lēma ieviest piesardzības pasākumus iebraucējiem no Itālijas ziemeļiem, Dienvidkorejas un Irānas. Vienlaikus infektologi brīdinājuši, ka "Covid-19" neizbēgami nonāks arī Latvijā, bet uzdevums ir pēc iespējas attālināt vīrusa nonākšanu mūsu valstī cerībā sagaidīt vakcīnu. 

Inficēšanās ar "Covid-19" konstatēts arī Igaunijā un Lietuvā. Latvijā līdz 2. martam pārbaudīti 114 pacienti, bet nevienam "Covid-19" nav atrasts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti