Arhibīskaps Stankevičs par VID kratīšanām: Tā bija ticīgo cilvēktiesību neievērošana

Šonedēļ pēc arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzaicinājuma tikās visu reliģisko konfesiju pārstāvji. Mērķis bija - kopīgi apspriest baznīcu līdzšinējo pieredzi grāmatvedības jautājumos un izstrādāt ieteikumus grozījumiem likumdošanā, kas skaidrāk definētu valsts un Baznīcas attiecības.

Tikšanās iemesls bija saistīts ar kratīšanām, ko Valsts ieņēmumu dienests jūnijā veica vairākās katoļu baznīcas draudzēs.

Arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs ir pārliecināts, ka VID aizdomas par ziedojumu uzskaites nepilnībām ir nepamatotas, jo attiecībā uz baznīcu nevar piemērot tos pašus noteikumus, kas attiecas uz biznesa struktūrām.

Arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs par VID kratīšanāmBaiba Kušķe

  “Publiski tika izplatīta nepilnīga informācija. Tur tiek mēģināts pateikt, ka ir kādas problēmas ar ziedojumiem, bet, mūsuprāt, tas tā nav, jo netiek saprasts, ka baznīca darbojas saskaņā ar kanonisko likumu kodeksu,” norādīja Zbigņevs Stankevičs.

  “Tiek paziņots publiski, ka VID sāka interesēties par ziedojumiem tad, kad viens no prāvestiem iegādājās mašīnu, lietotu mašīnu, kas, cik var saprast, bija iejaukta pievienotās vērtības nodokļa karuseļa shēmā. Bet tas, kurš bija iejaukts, bija tās pārdevējs, un tagad interesanti, kāpēc atbildība tiek prasīta no priestera, kurš labticīgi iegādājās to mašīnu? Tas ir līdzīgi kā – kāds ienāk veikalā, pērk preci, šajā veikalā krāpjas ar nodokļiem, bet no pircēja prasa atbildību. Un diemžēl tas veids un laiks, kad tika veiktas kratīšanas, mēs to redzam kā ticīgo cilvēku cilvēktiesību neievērošanu. Un arī reliģijas brīvības ierobežošanu, jo tika aizliegts noturēt dievkalpojumus tad, kad bija ieradušies uz tām kratīšanām. Un arī publicitāti mēs nevaram atzīt par atbilstošu,” norādīja Zbigņevs Stankevičs.

  Nākamnedēļ, 30. jūlijā, Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēdē skatīs ar reliģisko organizāciju grāmatvedību saistītos jautājumus, kā arī diskutēs par reliģisko organizāciju patiesā labuma guvējiem.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti