Labrīt

Bezmaksas kultūra internetā - prieks skatītājiem, bet izmaksas māksliniekiem

Labrīt

Diafragma ir jātrenē! Kori attālināti ieraksta dziesmas un tiekas mēģinājumos internetā

Andrejs Grišins: Daži cilvēki ignorē karantīnas noteikumus. Lielāki sodi būtu iedarbīgāki

Ar Covid-19 inficējušies trīs policisti

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 inficējušies trīs policisti, kuri saslimuši, pildot savus tiešos darba pienākumus. To intervijā Latvijas Radio atzina Valsts policijas priekšnieka amata pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins.

Vienā gadījumā policists ar Covid-19 saslimis pēc atgriešanās no darba komandējuma ārzemēs.

Pēc Grišina teiktā, pašizolācijā atrodas pietiekami daudz policistu, tostarp ir kontaktpersonas tiem, kuriem konstatēts Covid-19. Starp kontaktpersonām inficēšanās pagaidām nav konstatēta. Lielākajai daļai 14 dienu karantīna mājās vai pašizolācija beigusies.

Valsts policijas pagaidu vadītājs atzina arī, ka sākotnēji bijušas "zināmas problēmas" ar individuālajiem aizsarglīdzekļiem policistiem. Pašlaik policijas iestādēs ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi. Ar pilnu ekipējumu primāri apgādāti "ārējie dienesti" – patruļpolicija un operatīvās grupas, kas izbrauc uz notikuma vietām.

"Jā, ekipējuma vēl trūkst, lai būtu noteiktā rezerve kaut kādam laikam, bet valstī notiek kopējie iepirkumi un tuvākajā laikā, domāju, ka šī situācija ar apgādi uzlabosies," piebilda Grišins.

Arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina, ka individuālo aizsarglīdzekļu policistiem nepietiek. Cerības tiek liktas uz valsts centralizētajiem medicīnas preču iepirkumiem. 

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Līdz trešdienai, 1. aprīlīm, Latvijā Covid-19 infekcija apstiprināta 446 cilvēkiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti