Rīta Panorāma

Daudzviet Eiropā mīkstina Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Rīta Panorāma

Zoom intervija ar kultūras ministru Nauri Puntuli

Zoom intervija ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku

Aptuveni 40 vidusskolēni Covid-19 dēļ šobrīd nevarēs kārtot eksāmenus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Otrdien ar eksāmenu svešvalodā 12. klašu skolēniem sāksies centralizēto eksāmenu sesija. Skolēniem pirms eksāmeniem obligāti jāveic Covid-19 tests, un no vairāk nekā 17 000 eksāmenu kārtotājiem, aptuveni 40 šobrīd nevarēs kārtot eksāmenu, jo viņiem atklāta saslimšana ar koronavīrusu.

Izglītības ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) LTV “Rīta panorāmai” pastāstīja, ka pašlaik ir ziņas par aptuveni 40 saslimušajiem skolēniem, taču viņi noteikti varēs kārtot eksāmenu vēlāk.

Kopā ar testētajiem pedagogiem pozitīvs analīžu rezultāts, kas uzrāda inficēšanos, pienācis 67 personām, liecina Veselības inspekcijas dati.

Savukārt vērtējot skolēnu zināšanas gadā, kad lielākoties mācības notika attālināti, ministre norādīja, ka iespējamie zināšanu robi ir aizpildīti ar citām iemaņām un prasmēm, piemēram, patstāvīgu plānošanu, problēmu risināšanas spēju, labākam digitālam prasmēm, spēju pielāgoties tam, kas saucas dzīve.

“Ja nebūtu šāds laiks, nebūtu iespēja pilnveidot patstāvību, radošumu, problēmu risināšanas prasmes,” piebilda ministre.

Otrdien notiks eksāmena rakstiskā un mutiskā daļa angļu valodā – kopumā to kārtos teju 15 000 skolēnu. Eksāmena uzbūve būs līdzīga kā pērn – tas būs īsāks, nekā ierasts pirms pandēmijas. Lai pārbaudes darba norise būtu droša, skolēniem un darbiniekiem jāievēro galvenie drošības pamatprincipi,

Valsts izglītības satura centra pārstāve Liene Bērziņa Latvijas Radio stāstīja, ka “atšķirība ir, ka šogad, iespējams, kāds skolēns nevarēs pamattermiņā veikt eksāmenus, ņemot vērā pirms pārbaudījuma veiktos Covid-19 testus, kas visiem ir jāveic. Tad šiem skolēniem pārbaudījums jākārto papildtermiņā, kas ir plānots jūnijā”.

KONTEKSTS:

Lai 2020./2021. mācību gadā iegūtu vispārējo vidējo izglītību, jākārto trīs obligātie eksāmeni:

  • vienā svešvalodā no 11. līdz 14. maijam;
  • latviešu valodā – 18. maijā;
  • matemātikā – 21.maijā.

Ceturtais eksāmens nav obligāts, bet kārtojams pēc izvēles, ja tas nepieciešams iestājai augstākās izglītības iestādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti