Alkoholisko dzērienu pircējam pēc pārdevēja lūguma ir jānoņem sejas maska un jāparāda seja

Laikā, kad sejas aizsargmaskas valkāšana ir obligāta prasība publiskās vietās, tostarp, veikalos, pārdevējiem kļuvis apgrūtinoši ar ātru acu skatu vien novērtēt vai pircējs, kas iegādājas alkoholiskos dzērienus, ir pilngadīgs. Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs uzsver, ka veikala darbiniekiem darba pienākumu pildīšana ir apgrūtināta, bet arī pircējiem ir jābūt saprotošiem un jāpilda pārdevēja lūgums noņemt masku un parādīt seju.

Henriks Danusēvičs par pienākumu noņemt masku, iegādājoties alkoholu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Likums saka, ka šajā brīdī apmeklētājam ir jānoņem maska un jāparāda sava seja, lai pārdevējs var identificēt atbilstību dokumentam, kuru persona uzrāda. No otras puses, ir arī dažādi tehniskie risinājumi, pie kuriem ar ID karti automātiski tiek pārbaudīts personas vecums. Jo pēc tam, kad persona pārdevējam parāda personu apliecinošu dokumentu, tad pārdevējam vēl ir jāsarēķina, vai dzimšanas datums, kas ir norādīts kartē, ir atbilstošs un personai jau ir 18 gadi. Rēķināšana prasa zināmu piepūli, laiku un aritmētiskās zināšanas. Savukārt pēc dokumenta datu pārbaudīšanas pircējam ir pienākums noņemt masku un parādīt savu seju, lai var pārbaudīt vecumu. Pretējā gadījumā pārdevējam ir pienākums neapkalpot. Gadījumā, ja pārdevējs apkalpo nepilngadīgu personu un pārdod tai alkoholu, tad tiks sodīts pārdevējs un var sodīt arī uzņēmumu. Sodi ir ļoti bargi. Protams, ka šobrīd mums ir daudz papildu pienākumu, līdz ar to mūs ļoti satrauc Iekšlietu ministrijas iniciatīva, ka tirgotājiem papildus būtu vēl ne tikai vecums pie alkohola pirkšanas jāpārbauda, bet arī jāpārbauda, kāpēc pircējam nav maskas, vai pircējam ir atbrīvojums nelietot masku. Ieceres paredz, ka pārdevējus sodīs, ja tie nepamanīs, ka kāds pircējs veikalā atrodas bez maskas. Mēs uzskatām, ka masku lietošanas pārbaudei tomēr ir jābūt policijas kontrolē un ne mums tas ir jādara,” skaidro Henriks Danusēvičs.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība piektdien, 6. novembrī, ārkārtas sēdē nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā būs jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti