Ādažu poligonā nākamnedēļ notiks starptautiskas militārās mācības «Winter Shield 2021»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 22. novembra līdz 4. decembrim Ādažu poligonā norisināsies ikgadējās starptautiskās militārās mācības “Winter Shield 2021”, lai trenētu un pilnveidotu vienību kaujas spējas un bruņoto spēku savstarpējo sadarbību un savietojamību Baltijas reģiona aizsardzības nodrošināšanai, informē Aizsardzības ministrija.

Militārajās mācībās “Winter Shield 2021” piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes, Lietuvas bruņoto spēku, Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas un ASV bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā karavīri. 

Mācību laikā ik dienu no plkst.9 līdz 23 notiks haubiču, mīnmetēju, granātmetēju, ložmetēju un kājnieku atbalsta ieroču kaujas šaušana, kā arī plānoti militāro lidmašīnu pārlidojumi.

Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas. 

Mācību aktivitātes ar kaujas šaušanu Ādažu poligonā notiks gan diennakts gaišajā, gan diennakts tumšajā laikā.

Mācību mērķis ir novērtēt un attīstīt bataljona līmeņa vienību spējas plānot un veikt  operācijas, lai uzlabotu vienību integrāciju un savstarpējo savietojamību. Mācību uzdevumi ir pilnveidot prasmes šķēršļu, tostarp upju un mīnu lauku pārvarēšanā, cietušo evakuēšanā, veikt aizsardzības manevrus, kā arī koordinēt netiešās uguns un tuvā gaisa atbalstu.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem. 

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē. 

Savukārt ASV ir ilggadējs Latvijas stratēģiskais partneris un sabiedrotais, ieņemot nozīmīgu lomu Latvijas drošības stiprināšanā. Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV uzsāka mācību operāciju "Atlantic Resolve", rotācijas kārtībā nosūtot uz Latviju rotas līmeņa vienību. 

Tāpat Latvijas un ASV karavīri regulāri piedalās kopīgās mācībās un aktivitātēs, lai veicinātu sadarbību un savietojamību, ietverot arī apmācību speciālo operāciju uzdevumu izpildē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti