Pāterniekos rindā uz Baltkrieviju sestdienas rītā izbraukšanu gaidījušas 500 kravas automašīnas

Pāternieku robežšķērsošanas vietā sestdienas rītā plkst.8 izbraukšanu uz Baltkrieviju šorīt gaidījušas 500 kravas automašīnas un desmit vieglās automašīnas, liecina informācija Valsts robežsardzes mājaslapā.

Arī piektdienas vakarā plkst.20 rindā stāvējušas 500 kravas automašīnas un 50 vieglās automašīnas.

No otrdienas slēgta Silenes robežšķērsošanas vieta uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Līdz ar to Pāternieki ir vienīgā vieta uz abu valstu robežas legālai ceļošanai.

Valsts robežsardzē apgalvo, ka plūsmas ātrums punktā nav mainījies, bet rindas palielinās, pāri robežai netiek laistas vieglās automašīnas ar Krievijas numuriem. 

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

Drošības riskus vēl vairāk pastiprināja 2022. gada 24. februārī uzsāktais Krievijas karš pret Ukrainu, kuru atbalsta arī Baltkrievijas varas iestādes.

No 15. augusta Valsts robežsardze papildus mobilizējusi dienestā esošos robežsargus ārējās valsts robežas apsardzībai, ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

19. septembrī valdība pieņēma lēmumu nelegālās migrācijas spiediena dēļ slēgt Silenes robežpunktu uz robežas ar Baltkrieviju.

Atbilstoši EK lēmumam Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija aizliegusi personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem iebraukt Eiropas Savienībā pār savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti