Panorāma

Robežas sargāšanai prasīs NBS atbalstu

Panorāma

Panorāma

Latvijā plāno aizliegt iebraukt auto ar Krievijas numurzīmēm

Eiropas Savienībā aizliedz ievest Krievijas pilsoņu auto; Baltijas valstis spriež par vienotu nostāju

Eiropas Komisija lēmusi, ka Eiropas Savienībā aizliegts ievest Krievijas pilsoņu privātos automobiļus, telefonus, rotaslietas un citas preces, kas uzskatāmas par aizliegto importu. 

Automašīnu ar Krievijas numura zīmēm ievešana Eiropas Savienībā uzskatāma par sankcionētu preču eksportu no Krievijas uz Eiropas Savienību. Pat ja tās izmanto personīgiem iemesliem. Tomēr lēmumu, kā rīkoties, drīkst pieņemt Eiropas Savienības dalībvalstu valdības pašas.

Pirmdien, 11. septembrī, visas dienas garumā notikušas konsultācijas ar partneriem, un lēmums pieņemts vien vakarpusē.

"Ārlietu ministrija pēc konsultācijas ar reģionālajiem partneriem ir rekomendējusi Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldei ņemt vērā Eiropas Komisijas viedokli attiecībā uz automašīnu ievešanas aizliegumu no Krievijas,"

pavēstīja ministrijā. 

Svarīgi bijis pieņemt vienotu pozīciju ar abām pārējām Baltijas valstīm.

Sankciju ievērošanu attiecībā uz eksportu, importu un tranzītu uzrauga muita. Latvijas Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Riska vadības daļas vadītājs Arturs Kovaļenko Latvijas Televīzijai atklāja: 

"Gatavojoties scenārijam, ka tomēr tiks pieņemts lēmums aizliegt Krievijas transportlīdzekļu iebraukšanu Eiropas Savienības teritorijā, paredzams, ka

Muitas dienests neļaus iebraukšanu, atgriezīs tos [auto] atpakaļ uz Krieviju vai Baltkrieviju – atkarībā, no kuras valsts transportlīdzeklis būs iebraucis. Konfiskācija, atbilstoši sankciju regulējumam, nav paredzēta.

To dienests var piemērot tikai īpašos apstākļos, piemēram, ja persona nepakļausies muitas prasībām.

Vaicāts par telefonu, rotaslietu un citu preču kontroli Kovaļenko atbildēja, ka šajā jautājumā šobrīd notiek konsultācijas, lai izvēlētos optimālāko veidu, kādā varētu kontrolēt šīs preces, ja būs nepieciešamība.

"Detaļās šobrīd neesmu gatavs komentēt, kādā veidā praktiski tas viss varētu notikt," viņš piebilda. 

Pagaidām neskaidrā vēl ir daudz. Jāatgādina, ka vērienīgas sankcijas pret Krieviju Eiropas Savienības dalībvalstis ieviesušas kopš Krievija sāka pilna mēroga militāru iebrukumu Ukrainā 2022. gada februārī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti