Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Vanagu

Rīta Panorāma

Izrāde Ananda Teātra muzejā

Intervija ar Juri Lazdiņu

Zemnieku saeima ar valdību runā par 30 miljonu eiro atbalstu graudkopjiem lietavu dēļ

Zemnieku organizācijas pašlaik runā ar valdību par iespēju nākamā gada budžetā piešķirt 30 miljonu eiro atbalstu graudkopjiem, jo augusta spēcīgo lietavu dēļ raža ir stipri cietusi un būtiski pieaugušas graudu kaltēšanas izmaksas, intervijā LTV “Rīta panorāmai” atzina Zemnieku saeimas priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Viņš stāstīja, ka līdz jūlija beigām laika apstākļi bija izcili, bet viena lietavu nedēļa augustā dramatiski mainīja situāciju.

Rezultātā graudu kvalitāte ir ļoti slikta, graudu raža samazinājusies, bet izmaksas pieaugušas. Lai arī lija tikai nedēļu, nokrišņu intensitāte bija pārāk liela, un papildu izmaksas kaltēšanai sasniedz 140 eiro uz hektāru, tāpat radušās papildu degvielas izmaksas.

“Papildus piena sektoram valdībai nāksies domāt par atbalstu graudkopībai,” atzina Lazdiņš.

Lai gan pērn Latvijā bija rekordliela graudu raža, graudu cenu kritums samazināja ieņēmumus, tāpēc zemnieki nevarēja izveidot pietiekamus uzkrājumus, skaidroja Lazdiņš.   

Zemnieki pašlaik runā ar valdības pārstāvjiem par atbalstu graudkopjiem, kas varētu būt 30 miljoni eiro gadā.

Lazdiņš atzina, ka valdībai “stipri nāksies padomāt, kur var atrast līdzekļus”, par to notiek sarunas ar premjeru un finanšu ministru.   

Jau ziņots, ka pēc lietavām nokultie graudi ir sadīguši un derēs tikai lopbarībai, to nācies secināt gan pašiem zemniekiem, gan graudu uzpircējiem. Papildus šīm nedienām graudiem ir ļoti augsts mitruma līmenis, tāpēc kaltes strādā ar pilnu jaudu.  

Daudzviet nokavēti arī ziemāju sējas termiņi, un tas negatīvi atsauksies uz nākamā gada ražu.

6 komentāri
Amalija Prancāne-šarlatāne
ká nav kauna alkatīgajiem un pārbarotajiem zemniekiem vēl ko pieprasīt? jaunam landcruiseram vajag? saprotu ka pieniniekus vēl balstīt, bet nu graudkopjus ziniet. kaunieties!
v
Kas tik mūsu valstī nav par kantoriem.Zemnieku saeima, Latvijas pašvaldību savienība un t.t. un visi tik noēd un noēd.
manarivajag
Tajā lietus nedēļā man samirka apģērbs un apavi, kā rezultātā tas bija jāžāvē. Mājsaimniecībai ir radušās papildus izmaksas un tās arī ir nepieciešams kompensēt! Iekļaujiet budžetā!
Ak, augusts šiem vainīgs!
Fascinē, ka Latvijā ir nozares, kas visai sabiedrībai var likt būt atbildīgai par saviem ieņēmumiem!!!
jaut
Varbūt vērts zemniekiem ir vienkārši apdrošināt, bet šos 30 miljonus labāk ielikt veselības un valsts aizsardzībā. Citādi katru gadu viņi liek savu ķepiņu kopus budžetā...
Jānis
Tas ir risks ar kuru jārēķinās. Ja labos gados viņi atmaksātu tos 30 miljonus, tad atbalstītu, savādāk nē. Lielos varētu vispār neatbalstīt, bet tieši mazos, lai viņus stiprinātu un noturētu. Lielie šobrīd Zemgalē visus mazos "apēduši".
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti