«Latvenergo» padomē līdz atlases konkursa beigām ieceļ pagaidu locekļus

AS „Latvenergo” akcionāru sapulce trešdien, 9. oktobrī, ievēlēja AS „Latvenergo” padomi trīs locekļu sastāvā. Padomē strādās Irēna Bērziņa, Edijs Šaicāns un Edmunds Valantis. Viņi ievēlēti uz laiku līdz padomes locekļu atrašanai atlases konkursā.

Irēna Bērziņa – Ekonomikas ministrijas Stratēģiskās un finanšu vadības departamenta direktore, un EM strādā kopš 1997.gada.

Edijs Šaicāns – Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktors, pirms tam strādājis Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, arī Ķekavas novada pašvaldībā.

Edmunds Valantis ieņem Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieka amatu, iepriekš strādājis VAS “Valsts nekustamie īpašumi” un SIA “Latvijas garantiju aģentūra”.

Avots: "Latvenergo" 

Paziņojumā medijiem “Latvenergo” informēja, ka uz laiku ievēlētie padomes locekļi pārstāv Ekonomikas ministriju. Padomes pirmajā sēdē par tās priekšsēdētāju tika ievēlēts Edmunds Valantis, par priekšsēdētāja vietnieku – Edijs Šaicāns.

Irēna Bērziņa tika iecelta arī AS “Latvenergo” Revīzijas komitejā, kurā darbu turpina arī Torbens Pedersens, Svens Dinsdorfs un Marita Salgrāve.

Padomes locekļi pienākumus pildīs līdz brīdim, kad atlases konkursā tiks izraudzīti un apstiprināti jauni padomes locekļi. Zināms, ka konkursā uz šiem amatiem pieteikušies 79 kandidāti.

Pagaidu padomes locekļi iecelti, lai laikā starp iepriekšējo padomes locekļu darba pārtraukšanu un jaunizraudzīto locekļu darba sākšanu uzņēmums nebūtu bez padomes uzraudzības. Arī Revīzijas komitejas darbība neesot pilnvērtīgi iespējama bez padomes, ziņu portālam LSM.lv paskaidroja “Latvenergo” komunikācijas direktors Andris Siksnis.

Taujāts par atlases konkursa gaitu uzņēmuma, pārstāvis norādīja, ka nekas neliecina par kādu aizķeršanos, turklāt vērojama diezgan prāva pretendentu atsaucība.

“AS “Latvenergo” padomē strādās speciālisti ar pieredzi valsts pārvaldē un enerģētikā, un viņu uzdevums būs nodrošināt koncerna darbības un mērķu izpildes pārraudzību līdz darbu uzsāks padome piecu cilvēku sastāvā, kuras komplektēšanai norit augustā uzsāktais konkurss,” paziņojumā medijiem norādīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

KONTEKSTS:

19. jūnijā tika atcelta "Latvenergo" padome. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV") par iemeslu minēja neapmierinātību ar līdzšinējās padomes kūtrumu jaunu tirgu iekarošanā un elektroenerģijas sadales tarifu samazināšanā. Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras sastāvā tostarp bija ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") paziņoja, ka lēmums par "Latvenergo" padomes maiņu bijis nepārdomāts un sasteigts, kā arī neatbilst labas pārvaldības principiem. Premjers pieprasījis ministram skaidrojumus. "Latvenergo" pagaidu padome jūlija sākumā paziņoja par atkāpšanos, norādot, ka neredz iespēju pilnvērtīgi pildīt funkcijas esošā politiskā spiediena dēļ.

EM kā "Latvenergo" valsts kapitāla daļu turētāja šā gada 9. augustā izsludināja konkursu uz "Latvenergo" pieciem padomes locekļu amatiem, tostarp vismaz trīs neatkarīgajiem. Kandidāti konkursa pieteikuma dokumentus varēja iesniegt līdz šā gada 30. augustam. Kandidātiem izvirzītās obligātās minimālās prasības, kompetences un neatkarīgā padomes locekļa amatam papildus piemērojamās prasības aplūkojamas EM mājaslapā.

Kandidātu atlases procesa nodrošināšanai un kandidātu novērtēšanai Ekonomikas ministrija izveidojusi nominācijas komisiju. Tās vadītājs ir EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis, vietnieks – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Normunds Bergs. Komisijā darbojas arī EM parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, EM valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš, Pārresoru koordinācijas centra pārstāve Sarmīte Ozola un SIA "Latvijas Mobilais telefons" padomes priekšsēdētāja vietnieks, pārstāvis ar nozīmīgu korporatīvās pārvaldības pieredzi Anrī Leimanis. Nominācijas komisijas novērotāji ar padomdevēja tiesībām ir Latvijas arodbiedrības “Enerģija” pārstāvis Aivars Āboliņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" pārstāvis Jānis Veide.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti