Konkursā uz «Latvenergo» padomes locekļu amatiem pieteikušies 79 kandidāti

Ekonomikas ministrijas (EM) izsludinātajā konkursā uz AS "Latvenergo" pieciem padomes locekļu amatiem kopumā pieteikušies 79 kandidāti, informē EM.

"Latvenergo" padomes locekļu kandidātu atlasei un novērtēšanai ir piesaistīta personāla atlases kompānija – SIA “Human Source”, kas šobrīd apkopo kandidātu iesniegtos pieteikumus un izvērtē kandidātu atbilstību obligātajām minimālajām prasībām.

Kandidātu atlase notiks četrās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā konkursa nominācijas komisija izskatīs personāla atlases kompānijas iesniegto kandidātu sarakstu un lems par konkursa atlases otrajai kārtai izvirzāmajiem kandidātiem. Konkursa otrajai kārtai izvirzītajiem kandidātiem tiks uzdots sagatavot komisijai prezentāciju ar stratēģisko redzējumu par "Latvenergo" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem.

Konkursa trešajā kārtā notiks intervijas ar kandidātiem, kurās nominācijas komisija izvērtēs kandidātu pieredzi, prezentāciju par stratēģisko redzējumu un profesionālo kompetenci. Pēc rezultātu apkopošanas komisija pieņems lēmumu par atbilstošāko kandidātu izvirzīšanu konkursa ceturtajai kārtai – padziļinātai kompetenču vērtēšanai.

Pēc konkursa ceturtās kārtas rezultātu apkopošanas, nominācijas komisija pieņems lēmumu par atbilstošāko kandidātu izvirzīšanu "Latvenergo" kapitāla daļu turētāja pārstāvim ievēlēšanai "Latvenergo" padomes locekļa amatos, norāda EM.

KONTEKSTS:

19. jūnijā atcelta "Latvenergo" padome. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV") par iemeslu minēja neapmierinātību ar līdzšinējās padomes kūtrumu jaunu tirgu iekarošanā un elektroenerģijas sadales tarifu samazināšanā. Atlaistās padomes vietā iecelta pagaidu padome, kuras sastāvā tostarp bija ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") paziņoja, ka lēmums par "Latvenergo" padomes maiņu bijis nepārdomāts un sasteigts, kā arī neatbilst labas pārvaldības principiem. Premjers pieprasījis ministram skaidrojumus. "Latvenergo" pagaidu padome jūlija sākumā paziņoja par atkāpšanos, norādot, ka neredz iespēju pilnvērtīgi pildīt funkcijas esošā politiskā spiediena dēļ.

EM kā "Latvenergo" valsts kapitāla daļu turētāja šā gada 9. augustā izsludināja konkursu uz "Latvenergo" pieciem padomes locekļu amatiem, tostarp vismaz trīs neatkarīgajiem. Kandidāti konkursa pieteikuma dokumentus varēja iesniegt līdz šā gada 30. augustam. Kandidātiem izvirzītās obligātās minimālās prasības, kompetences un neatkarīgā padomes locekļa amatam papildus piemērojamās prasības aplūkojamas EM mājaslapā.

Kandidātu atlases procesa nodrošināšanai un kandidātu novērtēšanai Ekonomikas ministrija izveidojusi nominācijas komisiju. Tās vadītājs ir EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis, vietnieks – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvis Normunds Bergs. Komisijā darbojas arī EM parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis, EM valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš, Pārresoru koordinācijas centra pārstāve Sarmīte Ozola un SIA "Latvijas mobilais telefons" padomes priekšsēdētāja vietnieks, pārstāvis ar nozīmīgu korporatīvās pārvaldības pieredzi Anrī Leimanis. Nominācijas komisijas novērotāji ar padomdevēja tiesībām ir Latvijas arodbiedrības “Enerģija” pārstāvis Aivars Āboliņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" pārstāvis Jānis Veide.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti