Zelenskis lūdz valstīm ražot vairāk energoresursu, lai izvairītos no Krievijas «šantāžas»

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis lūdzis valstīm, kas ražo energoresursus, palielināt ražošanas apjomus naftai un gāzei, lai izvairītos no Krievijas "šantāžas", vēsta CNN.

"Eiropas nākotne būs atkarīga no jūsu darbības. Es lūdzu jūs palielināt energoresursu ražošanu, lai Krievijā visi saprastu, ka energoresursus nevar izmantot kā ieroci," sestdien, tiešsaistē piedaloties Dohas konferencē Katarā, sacīja Zelenskis.

"[Katara] var sniegt ieguldījumu Eiropas stabilizēšanā," viņš uzsvēra.

Zelenskis arī pieminēja citas kara plosītas valstis, sakot, ka starptautiskā kārtība jāaizsargā ne tikai Ukrainā, bet arī Afganistānā, Irākā un Jemenā.

Ukrainas prezidents arī brīdināja par iespējamo negatīvo efektu, ko karš nodarīs pārtikas eksportam no Ukrainas.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti