Uzbrukumā Ukrainai iznīcināta skola Slovjanskā

Arvien saglabājas spriedze Zaporižjas atomelektrostacijā. Ziņots par jaunām Krievijas spēku apšaudēm un objekta bojājumiem. Uzbrukumi vērsti ne vien pret staciju, bet arī citviet. Iebrucējiem apšaudot dzīvojamo namu Zaporižjā, ziņots par pieciem bojāgājušajiem. Bet jau nākamnedēļ skolas gaitas atsāks arī Ukrainas bērni. Taču Krievijas armijas uzbrukumos visā valstī smagi cietusi civilā infrastruktūra, toskait skolas. Daudzās uzsākt mācību gadu vairs nav iespējams.

Iznīcināta arī vairāk nekā simt gadu veca skola Slovjanskā. Skolas solu vietā nu manāmi vien gruveši. Nav saņemtas ziņas, ka šajā uzbrukumā kāds būtu cietis. Nopostītajā ēkā atradās arī bērnudārzs un sākumskola. Darbu atsākt nevarēs neviena no izglītības iestādēm un vietējiem bērniem nāksies meklēt alternatīvas, lai mācību gadu uzsāktu laikus. Līdz ar mācību gada atsākšanos, pieaug arī bažas, ka uzbrukumi var notikt laikā, kad bērni atrodas skolas solos.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti