Ungārija pastiprina ierobežojumus cīņai pret Covid-19

Ungārija pastiprinājusi ierobežojumus cīņai pret Covid-19. Galvenā jaunā prasība ir  obligāti lietot sejas maskas sabiedriskās iestādēs.

Premjerministrs Viktors Orbāns informēja, ka individuālais aizsarglīdzeklis cilvēkiem būs jālieto valsts un veselības aprūpes iestādēs, kinoteātros un teātros.

Spēkā paliks prasība maskas lietot arī veikalos un sabiedriskajā transportā. Savukārt bāri, restorāni un citas izklaides iestādes turpmāk drīkstēs darboties tikai līdz pulksten 11.00 vakarā.

No 1. septembra Ungārijā ierobežota ārvalstu pilsoņu iebraukšana. Valstī tiek ielaisti tikai ārvalstu diplomāti un uzņēmēji, bet vietējiem iedzīvotājiem pēc atgriešanās 14 dienas jāievēro karantīnas režīms.

Neraugoties uz ierobežojumiem, inficēšanas gadījumu skaits pieaug, un pēdējās nedēļas laikā reģistrēti 42,6 inficēšanās gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti