Ukraina nosaka dalību NATO par nacionālo prioritāti

Ukrainas prezidents Petro Porošenko parakstījis likumu par Ukrainas padziļinātu sadarbību ar NATO, lai kļūtu par alianses dalībvalsti, ziņo Ukrainas aģentūra “Unian”.

Porošenko savā profilā sociālajā tīklā “Facebook” norādīja, ka no šī brīža Ukrainas kurss uz dalību NATO ir skaidri noteikts kā viens no galvenajiem valsts politikas faktoriem.

Ukrainas prezidents parakstījis likumu par izmaiņām Ukrainas ārpolitikas kursu noteicošajos normatīvajos aktos, un šīs izmaiņas paredz noteikt dalību NATO par  vienu no nacionālajām prioritātēm.  

“Priekšā ir aktīvs darbs aizsardzības un drošības sektora reformēšanai, kas ļaus mums sasniegt dalībvalsts kritērijus,” piebildis prezidents.  

Prezidenta parakstīto likumu Ukrainas parlaments pieņēma 8.jūnijā.  

Jau ziņots, ka Ukraina 2014.gada nogalē, pusgadu pēc Krimas aneksijas un konflikta uzliesmojuma valsts austrumos, oficiāli atteicās no neitralitātes statusa.  Ukraina neitralitātes statusu pieņēma 2010. gadā pēc Krievijas spiediena. Tas nozīmē, ka Ukrainai nebija tiesību un iespēju iesaistīties militārās aktivitātēs. Ar likumu noteiktais statuss liedza Ukrainai kļūt par dalībvalsti militārās aliansēs, arī NATO. 

Krievijas premjers Dmitrijs Medvedevs pēc Ukrainas lēmuma atteikties no neitralitātes brīdinājis, ka tas radīs „negatīvas sekas”. „Būtībā Ukrainas pieteikums dalībai NATO padarīs Ukrainu par Krievijas militāro oponentu,” akcentēja Medvedevs.

Savukārt NATO gan norādījusi, ka Ukrainas iespējamā pievienošanās NATO būtu gadiem ilgs process. Ukraina varēs iesniegt pieteikumu dalībai NATO tikai tad, kad valstī būs pabeigts plašu un sarežģītu reformu ieviešanas process

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti