Dienas notikumu apskats

Rīgas cirka metu konkursā par labākajiem atzīti divi darbi

Dienas notikumu apskats

Tramps turpina kritizēt G7 valstis; Eiropa un Kanāda sola nepalikt parādā

Spānija gatava uzņemt izglābots patvēruma meklētājus Vidusjūrā

Spānija gatava uzņemt Maltas un Itālijas negribēto kuģi ar 629 migrantiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Spānija paudusi vēlmi uzņemt kuģi ar vairāk nekā 600 migrantu no Vidusjūras, kamēr Itālija un Malta turpinājušas ignorēt arī starptautiskos aicinājumus, atsakot kādā no šo valstu ostām uzņemt izglābtos cilvēkus. Viņi kopš vakardienas atrodas uz nevalstiskās organizācijas kuģa Vidusjūrā starp Sicīliju un Maltu. 

Spānijas premjerministra Pedro Sančesa birojs bija tas, kas paziņoja par atļauju kuģim "Aqouris" ar vairākiem simtiem cilvēku uz borta pietauvoties Valensijā.

Madride norādīja: "tas ir mūsu pienākums palīdzēt izvairīties no humānās katastrofas un piedāvāt drošu ostu šiem cilvēkiem".

Kopumā 629 cilvēkus, to skaitā vairākas grūtnieces un ap 100 bērnu, pirms divām dienām Vidusjūrā tika izglābti vairākās savstarpēji nesaistītās Itālijas krasta apsardzes operācijās. Izglābtie nogādāti uz Francijas nevalstiskās humānās palīdzības kuģa, kurš kopš vakardienas atradās starp Sicīliju un Maltu. Šādu komandu kuģa "Aquiris" apkalpei bija devis Itālijas Jūras glābēju koordinācijas centrs.

Romas atteikšanās uzņemt iespējamos patvēruma meklētājus galvenokārt saistīta ar populistiskās jaunās valdības solījumiem, tostarp ar daudz stingro pozīciju pret migrantiem.

Itālijas jaunais iekšlietu ministrs Mateo Salvīni pirmdien, 11.jūnijā, šo nostāju arī atkārtoti apliecināja, ka valdība Romā paliks nepiekāpīga šajā jautājumā. Viņš sociālajā mirkoblogošanas vietnē "Twitter" arī uzsvēra, ka "glābt cilvēku dzīvības ir pienākums, taču padarīt Itāliju par bēgļu nometni tāds nav!" 

Savukārt Maltas valdība uzsvēra, ka atteikums uzņemt patvērumu meklētājus ir saskaņā ar tās starptautiskajām saistībām. Itālijas glābēji bija pirmie, kas izglāba migrantus Vidusjūrā, kuri vēlāk tika pārvietoti uz nevalstiskās humānās palīdzības kuģa. Līdz ar to, Malta uzskatīja, ka savas saistības nav pārkāpusi.

Tā dēvētā Dublinas regula Eiropas Savienībā nosaka: bēglim jāprasa patvērums pirmajā valstī, kurā viņš ierodas, šķērsojot ES robežu.

Reaģējot uz šo konkrēto situāciju ANO, Eiropas Savienība un citas organizācijas aicināja abām valstīm pieprasīja atļaut kuģim pietauvoties vienā no ostām. Eiropas Komisijas paziņojumā uzsvērts, ka palīdzības sniegšana cilvēkiem ir jābūt Itālijas un Maltas varasiestāžu prioritātei, cenšoties to nodrošināt pēc iespējas ātrāk.

Tikmēr Starptautiskā organizācija "Ārsti bez robežām" vērsa uzmanību uz to, ka ar katru pavadīto mirkli jūrā dažādiem riskiem tiek pakļauti aizvien vairāk cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti