Līdz šim ASV centieni nav noveduši pie plašas vienprātības sabiedroto starpā.
Aģentūra "Reuters" ziņo, ka jautājumā par sankciju noteikšanu Ķīnai ASV cenšas piesaistīt galvenokārt G7 valstu atbalstu.
Ķīnas loma Krievijas karā pret Ukrainu, visticamāk, būs viens no ASV prezidenta Džo Baidena un Vācijas kanclera Olafa Šolca sarunu tematiem abu valstu līderu tikšanās laikā, kas noritēs piektdien, 3. martā, Vašingtonā.
ASV Finanšu ministrija – sankciju ieviešanas pārraugošā institūcija – pagaidām nav komentējusi "Reuters" ziņojumu.
Vašingtona pēdējo nedēļu laikā vairākkārt izteikusies, ka Ķīna apsver iespēju piegādāt Krievijai ieročus. Tikmēr Pekina ASV apsūdzības noliedz.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.
Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.