Dienas ziņas

Jaunas iespējas jauniešiem, kurus interesē ķīmija

Dienas ziņas

Zīmju valodā. Dienas ziņas

Tuta ciemojas pie latviešu bērniem Parīzē

Bērnu iemīļotā Tuta apciemo draugus Parīzē

Filmas "Tutas lietas" labprāt skatās arī latviešu bērni ārpus Latvijas, tādēļ ar sajūsmu tika saņemta ziņa, ka Francijā tiks filmēts raidījums "Tuta Parīzē", pie reizes sarīkojot mazajiem faniem īpašu tikšanos Parīzes parkā.

Arī Latvijas Televīzijas mazākie skatītāji un viņu vecāki labi zina, kas ir "Tutas lietas" – populāra un  izglītojoša video stāstu sērija bērniem vecumā no viena līdz pieciem gadiem. Tuta – aktrise Liene Sebre, ar rotaļām māca bērniem pirmos vārdiņus, krāsas, dziesmiņas un skaitļus. 

Plašajā Parīzes Monso parkā latviešu bērni pulcējās uz sen gaidītiem svētkiem – tikšanos ar iemīļoto Tutu, kuru daudzi iepazinuši, skatoties video un vienlaikus apgūstot latviešu valodu.

"Mums ar Tutu ir liela vēsture, jo Anrī, mans vecākais, ļoti daudz un intensīvi skatījās kādu laiku. Jāsaka milzīgs paldies par valodas apguvi, jo mēs šeit esam piecus gadus, Anrī ir francūzis un latvietis reizē, un ar to franču valodu ir daudz, daudz vieglāk, un ar latviešu valodu vajag palīdzību. Mums ir latviešu skoliņa, kur mēs sestdienās ejam, bet ir ļoti labi arī paskatīties un pamācīties gan vārdus, gan dziesmas," stāsta Jana Akurātere.

Dagnija Mussē: "Es gribu, lai bērni zina latviešu valodu un zina, no kurienes mamma nāk. Ka nāku no Latvijas. Un tad mēs mēģinām runāt ar bērniem, lasīt grāmatas, skatīties video, jo es gribu, lai viņi dzird arī, ka citi runā, ne tikai mamma. Ieraudzīju, ka arī Tuta ir. Tagad meita ir ļoti priecīga, jo viņa daudz skatās Tutas video un visu, ko viņa prezentē."

Sākumā visiem bija jāiepazīstas, pēc tam sekoja dziesmas, dejas un rotaļas.

"Jā, ne visi bērniņi runā latviešu valodā, bet jaukākā lieta ir tā, ka viņi visi grib iesaistīties. Viens puisītis, es redzēju, tiešām latviešu valodu īsti nesaprot, kaut arī mamma ir mēģinājusi ar viņu runāt latviski. Bet viņš tik aktīvi ņemās, darbojās līdzi, tas uzreiz arī pavelk pārējos. Un man liekas, ir ļoti svarīgi ik pa laikam piedāvāt, lai latviešu valodu tomēr apgūst, tā taču ir tāda vērtība – zināt tik daudz valodu!" pauž Tutas lomas atveidotāja, aktrise Liene Sebre.

Latviešu diaspora Parīzē nav liela, taču šoreiz ieradies kupls bērnu skaits.

Latviešu apvienības Francijā priekšsēdētāja Ilze Tolpežņikova skaidro, ka daudzi mazie bērni Francijā pazīst Tutu, ir bijuši uz Tutas koncertu, skatās "Tutas lietas" regulāri: "Man pašai ir mazs puika, tas bija viens no iemesliem, kādēļ es pati biju ļoti motivēta, lai Tuta atbrauktu."

Parīzes latviešu skolas "Garā pupa" skolotāja Anda Auziņa pauž, ka "jebkura tikšanās reize, kad ir iespēja tikties ar kādu cilvēku no Latvijas, man liekas ļoti svētīga, un es pati arī cenšos izmantot, kad ir tāda iespēja."

Tutai nācās gan fotografēties, gan atbildēt uz neskaitāmiem bērnu jautājumiem, viņa tika samīļota un pat apdāvināta.

Taču Tuta Parīzē darīja daudz ko citu, ne tikai tikās ar bērniem. Ko tieši – to varēs uzzināt septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti