«Politiskā pieccīņa» – kurš kuru? Eiroparlamenta vēlēšanu spēle

Šīs nav debates! Spēlē "Politiskā pieccīņa" neierastā formātā tiekas Eiroparlamenta deputāta amata kandidāti. Latvijas Radio 5 sagatavotie pārbaudījumi atklāj, kuri politiķi spēj sastrādāties ar tiem, kuru uzskati un partiju programmas atšķiras.

Par spēli

Spēlē piedalās Rihards Kols (NA), Dace Melbārde (JV), Elīna Pinto (P), Leontijs Morozs (LPV), Pāvels Kuzmins (ST!), Ivars Ijabs (LA), Ieva Taranda (AS) un Jūlija Stepaņenko (SV). Spēlē bija jāpiedalās arī Regīnai Ločmelei (S), taču partijas birojs stundu pirms spēles ieraksta atsauca viņas piedalīšanos un citu pārstāvi nedeleģēja. 

Lai nodrošinātu dzimumu līdzsvaru, Latvijas Radio lozēja, kuram politiskajam spēkam spēlei jādeleģē vīrietis, kuram – sieviete. Spēles dalībniekus izvēlējās politiskie spēki.

Spēles mērķis ir uzrunāt balstiesīgos jauniešus iesaistīties demokrātijas stiprināšanā. 

Dalībnieku skaits spēlē ir simbolisks – no Latvijas Eiropas Parlamentā ievēlēs deviņus deputātus.

Politiķi spēlē zīmē viens otram uz muguras, kopīgi atšifrē somiski izteiktas frāzes, pārbauda zināšanas par Eiropas Savienību, atklāj savu pārstāvēto politisko spēku vērtības un strīdas viens ar otru un spēles vadītājiem – raidījuma "Citi rīti" vadītāju Jāni Pētersonu un Latvijas Radio 5 galveno redaktoru Tomu Putniņu. 

 

"Politiskajā pieccīņā" Latvijas Radio 5 aicināja piedalīties tos deviņus politiskos spēkus, kas martā veiktajā SKDS aptaujā par iespējamo balsojumu Eiroparlamenta  vēlēšanās bija vispopulārākie. Spēle ierakstīta 9. maijā, un tie tobrīd bija jaunākie pieejamie reitingi.

Lai noteiktu spēles uzvarētāju, tiek skaitītas pareizās atbildes un punkti, kurus piešķir spēles klātienes auditorija – studenti un 12. klašu skolēni no Rīgas. Spēles video ir rediģēts, bet korekti atspoguļo spēles ierakstā notikušo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti