Putins brīdina par jaunu bruņošanās sacensību ar ASV

Krievijas prezidents Vladimirs Putins brīdinājis par jaunu bruņošanās sacensību ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV). Tā iemesls ir Vašingtonas lēmums izstāties no ieroču kontroles līgumiem.

Putins paziņoja, ka ASV atteikšanās no 1987.gadā parakstītā līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju un jaunā ASV un Krievijas Stratēģiskā bruņojuma ierobežošanas līguma radītu draudus Eiropai.  Globālās ieroču kontroles sistēmas izformēšana esot ļoti bīstama, un varot palikt vienīgi bruņošanās sacensība.

Putins brīdināja arī par atbildes rīcību, ja  ASV izvietos jaunas raķetes Eiropā. Ikviena Eiropas valsts, kas tās uzņems, būšot pakļauta Krievijas uzbrukuma riskam.

Tikmēr eksperti norāda, ka  Krievija jau ir modernizējusi infrastruktūru un palielinājusi raķešu skaitu valsts rietumdaļā. Plašākas militārās aktivitātes notiek Kaļiņingradas apgabalā.

KONTEKSTS:

Līgums par vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu likvidāciju, kuru Vašingtonā parakstīja Ronalds Reigans un Mihails Gorbačovs, kļuva par pamatu tam, lai likvidētu simtiem taktisko kodolieroču. 1991.gada maijā līgums tika pilnībā izpildīts. PSRS likvidēja 1752 ballistiskās un spārnotās uz zemes bāzētās raķetes, ASV – 859. ASV uzskata, ka Krievijas jaunās spārnotās raķetes, kas spēj nest kodolgalviņas, pārkāpj šo līgumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti