Labrīt

Asociācija: Ministrijas atbalsta pasākumi viesmīlības biznesam nesasniegs vajadzīgo mērķi

Labrīt

Teātra un kino simbioze: Nacionālais teātris sācis e-teātra projektu "Baltais kubs"

Juris Pūce: Saeima varētu atbalstīt 42 pašvaldību izveidošanu

Pūce: 42 pašvaldības varētu būt novadu reformas gala variants

Sagaidāms, ka Saeimas deputāti galīgajā lasījumā pieņems administratīvi teritoriālo reformu ar 42 pašvaldību modeli, netbalstot jaunu izveidi, intervijā Latvijas Radio sacīja novadu ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!").

"Reformas kvalitāte kādu laiku jau ir Saeimas rokās. Gan gatavojoties otrajam, gan trešajam lasījumam, notikušas plašas konsultācijas ar pašvaldībām. Tagad pienācis laiks pieņemt lēmumu," pauda Pūce.

Pašvaldību ministrs pauda, ka, visticamāk, Saeima arī paliks pie tāda administratīvās teritoriālās reformas modeļa, kurā ir 42 pašvaldības. "Vismaz, spriežot no tā, ko es esmu dzirdējis - šķiet, ka 42 pašvaldības varētu būt arī gala lēmums," norādīja Pūce.

Ministrs arī norādīja, ka reformu sāks skatīt nākamās nedēļas sākumā, tomēr atturējās no prognozēm, ka to izdosies pabeigt līdz Jāņiem. Pūce gan atzina, ka komisija likumprojektu trešajam lasījumam sagatavoja ātrāk nekā otrajam.

KONTEKSTS:

12. maijā Saeimas atbildīgā komisija pabeidza darbu pie jaunā administratīvi teritoriālās reformas projekta un nodeva to Saeimas lemšanai.

Likumprojekts noteic, ka Latvijas Republiku iedala valstspilsētu pašvaldību teritorijās un novadu pašvaldību teritorijās. Savukārt novada teritorijas iedala pilsētās un pagastos. Jauno novadu teritorijas, novada pilsētas un novada pagastus paredzēts noteikt likumprojekta pielikumā.

Tāpat jaunais likumprojekts noteic, ka Latvijā kā apdzīvotās vietas ir pilsētas, ciemi, mazciemi un viensētas, savukārt pilsētas plānots iedalīt valstspilsētās un novada pilsētās.

Latvijā saistībā ar reformu notikuši plaši protesti. Tikmēr maija vidū Satversmes tiesa par neatbilstošu Satversmei atzinusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rīkojumu par Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas nolikuma darbības apturēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti