Polija atver robežas tranzītam ES pilsoņiem

Polijas Iekšlietu un administrācijas ministrijā pieņemti jauni ieceļošanas nosacījumi Polijā, tostarp atļauts tranzīts Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem, informēja Latvijas Ārlietu ministrijā.

Polija ļauj valstī ieceļot saviem pilsoņiem, viņu laulātajiem un bērniem. Šāda atļauja ir arī virknei ārvalstnieku, kas ir

  • "Karta Polaka" turētāji;
  • ārvalstu diplomāti un to ģimenes locekļi;
  • ārvalstnieki, kuriem ir uzturēšanās atļauja Polijā;
  • ārvalstnieki, kuri legāli strādā Polijā;
  • ārvalstnieki, kas nodarbojas ar preču un pasažieru pārvadājumiem;
  • skolēni un studenti, kas mācās Polijā.

Savukārt Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas un Šveices valstspiederīgajiem ļauts šķērsot Poliju tranzītā ar mērķi atgriezties savā mītnes zemē. 

Polijas teritoriju ir atļauts šķērsot tranzītā ne ilgāk kā 12 stundu laikā. 

Tāpat Polijas tranzīts atļauts starptautisko kravu pārvadājumu šoferiem ar privāto automašīnu, lai atgrieztos savā mītnes zemē. 

Ministrija gan norāda, ka no 15. marta Polijā ir ieviesta robežkontrole, un tā ir spēkā līdz 12. jūnijam. Aktuālā informācija par atvērtajiem Polijas robežpunktiem pieejama Polijas robežsardzes mājaslapā. 

KONTEKSTS:

Izplatoties Covid-19 Eiropā, Polija ieviesa virkni ierobežojumu iebraukšanai valstī. Ar sarežģījumiem saskārās ari Latvijas valstspiederīgie, kuri vēlējās atgriezties mājās. Daudziem no viņiem nācās doties mājup ar prāmi no Vācijas.

Maija vidū Polija sāka mīkstināt Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Darbu atsāka sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, frizētavas un sporta zāles.

Līdz 22. maijam Polijā oficiāli apstiprināti 20 619 inficēšanās gadījumi ar Covid-19. Miruši 982 pacienti, bet izveseļojušies 8 731.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti