Pakistānā atsākusies bērnu vakcinācija pret poliomielītu

Pakistānā atsākusies bērnu vakcinācija pret poliomielītu. Potēšanu pārtrauca pirms vairākiem mēnešiem pēc tam, kad regulāri notika uzbrukumi mediķiem un valsts medicīnas aprūpes sistēmu pārslogoja koronavīrusa Covid-19 uzliesmojums.

ĪSUMĀ:

  • Pakistāna – viena no retajām valstīm, kur plaši izplatīts poliomielīts.
  • Pērn decembrī sākta vakcinēšanas kampaņa.
  • Gada sākumā to pārtrauca uzbrukumi mediķiem – islāmisti neatbalsta vakcīnas.
  • Vakcināciju ietekmējusi arī Covid-19 pandēmija.
  • Tagad vakcināciju plāno atsākt – tuvākajās dienās vakcinēs 800 000 bērnu.

Pakistāna ir viena no retajām valstīm pasaulē, kur poliomielīts joprojām ir plaši izplatīts. Tā ir smaga infekcijas slimība, ko izraisa poliovīruss. Tas sagrauj nervu šūnas, kas aktivizē muskuļus, tādējādi var iestāties smaga neatgriezeniska paralīze vai pat nāve.

Pakistānā atsākusies bērnu vakcinācija pret poliomielītuUldis Ķezberis
Pakistānā pērn decembrī uzsāka vakcinācijas kampaņu, lai apturētu poliomielīta izplatīšanos. Taču šī gada sākumā to izjauca regulārie uzbrukumi mediķiem, kuri veica potēšanu. Piemēram, janvārī nezināmi uzbrucēji nošāva divas vakcinētājas.

Islāmistu grupējums “Taliban” un tā sabiedrotie, kuri kontrolē atsevišķus valsts reģionus, apgalvo, ka vakcinēšana pret poliomielītu ir rietumvalstu atbalstīta sazvērestība ar mērķi sterilizēt bērnus un spiegot.

Atsākoties vakcinācijai, Pakistānas valdība ir pastiprinājusi vakcinētāju drošību. Tuvākajās dienās paredzēts vakcinēt aptuveni 800 000 bērnu.

Vakcināciju pret poliomielītu ietekmējusi arī Covid-19 epidēmija. Līdz šim Pakistānā ar koronavīrusu ir inficējušies vairāk nekā 253 tūkstoši cilvēku, bet no tā izraisītajām komplikācijām mirušo skaits pārsniedz 5300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti