OECD lems par paplašināšanos

Ceturtdien Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) lems par paplašināšanos, kas nozīmētu, ka tuvākajā laikā Latvija varētu saņemt piedāvājumu pievienoties.

Dalība Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā ir viens no Latvijas valdības šā gada ārpolitikas lielākajiem mērķiem. Tā ir starpvaldību organizācija, kurā patlaban atrodas 34 pasaules attīstītākās valstis. Kā saka eksperti, būt šajā kopienā nozīmē piepulcēties pasaules elitei.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija jeb īsā nosaukumā OECD ir vairākus gadu desmitus sena starpvalstu organizācija. Šobrīd tajā ir 34 dalībvalstis, tostarp 21 Eiropas Savienības dalībvalsts.

Viens no organizācijas pamatprincipiem ir risināt globālus ekonomiskus jautājumus - ekonomikā, zinātnē, izglītībā, izņemot aizsardzību.

Lai arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija ir visai elitāra vienība, tā nav slēgta, un ik pa laikam tā lemj par iespējamu paplašināšanos. Paplašināšanās gan ir neregulāra - atkarībā no situācijas un citu valstu intereses pievienoties.

Latvija jau trīs reizes ir pieteikusi savu vēlmi iestāties organizācijā. Ja Latvija arī saņems uzaicinājumu, būs vajadzīgi vismaz divi vai trīs gadi, lai organizācijā iestātos. OECD galvenā mītne atrodas Parīzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti