Norāda uz Ukrainas spēju negaidītos veidos izmantot Rietumu piegādātos ieročus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukraina ir guvusi lielus panākumus karā, izmantojot ASV un citu valstu piegādātos ieročus un aprīkojumu negaidītos veidos, norādījuši laikraksta “The New York Times” aptaujātie eksperti un amatpersonas.

Piemēram, Ukrainas spēki raķetes pārvieto ātrāk, uzstādot tās uz kravas automašīnām. Un Ukrainas bruņoto spēku kaujas spējas jūrā tika uzlabotas, uzstādot raķešu sistēmas ātrgaitas laivās.

Kāda augsta Pentagona amatpersona sacīja, ka Ukrainas spēki uz padomju iznīcinātājiem MiG-29 uzstādījuši ASV piegādātās raķetes HARM. Tas nekad agrāk nav darīts, jo tiek uzskatīts, ka šīs raķetes nav savienojamas ar MiG-29 un citiem iznīcinātājiem, kas Ukrainai pieejami.

Par pārsteigumu ieroču ekspertiem Ukraina turpina iznīcināt Krievijas mērķus ar Turcijā ražotiem uzbrukuma bezpilota lidaparātiem "Bayraktar" un lētiem plastmasas lidaparātiem, kas pārveidoti, lai nomestu granātas un citu munīciju.

Bijušais ASV armijas komandieris Eiropā, atvaļinātais ģenerālleitnants Bens Hodžess atzīmējis, ka Ukrainas militārpersonu spēja nogalināt iebrucējus neparastā veidā ir radījusi salīdzinājumu ar Makgaiveru – 80. gadu televīzijas tēlu, kurš izmantoja dažādus vienkāršus priekšmetus, lai izkļūtu no sarežģītām situācijām.

Tikmēr Krievijas propagandas mediji, iespējams, Kremļa vadībā, masveidā sākuši kritizēt Sanktpēterburgas gubernatoru Aleksandru Begovu, kurš nav spējis savākt brīvprātīgos karam Ukrainā. Šāds fakts minēts ASV domnīcas “Kara pētījumu institūts” ziņojumā. Daži Sanktpēterburgas militārie komisariāti iepriekš nosūtījuši pavēsti ar reklāmu visiem pilsētas vīriešiem, lai veicinātu iestāšanos armijā. Tas izraisīja kritiku internetā un lika Sanktpēterburgas varasiestādēm noliegt vēstuļu likumību. Kopš jūlija sākuma pilsētā esot savervēti vien aptuveni 100 brīvprātīgo.

Polijā atsaucība dienestam

Palīdzot Ukrainai, rietumvalstis tagad rūpīgāk domā arī par savu aizsardzību, tostarp aicinot cilvēkus apgūt savas valsts aizstāvēšanu. Kā izteicies Polijas aizsardzības ministrs Marjušs Blaščaks, vairāk nekā 13 000 Polijas pilsoņu jau ir pierakstījušies brīvprātīgajā militārajā pamatdienestā. Viņš pauda cerību, ka septembrī, oktobrī un novembrī šādu pieteikumu būs vairāk. Šogad esot sagatavotas 15 000 vietu, bet, ja būs interese, tikšot izveidotas vēl.

Ministrs sacīja, ka vēlas, lai pēc iespējas vairāk cilvēku tiktu apmācīti apieties ar ieročiem. Brīvprātīgā militārā pamatdienesta ieviešana Polijā ļaus palielināt armijas spēku līdz 300 000 un efektīvi apmācīt rezervistus.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti