Nokalpojušu naftas platformu demontēšanai Covid-19 krīzes dēļ atvēlēs mazāk līdzekļu

Daudzas naftas kompānijas jaunā koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ ir spiestas samazināt izdevumus, kas paredzēti novecojušu naftas platformu demontāžai. Vides aizstāvji norāda, ka šādu platformu pamešanā novārtā rada riskus vides drošībai.

Naftas kompānijas spiestas samazināt līdzekļus nokalpojušu naftas platformu demontēšanaiRihards Plūme
  Krasā ieņēmumu krituma dēļ, ko izraisījis Covid-19 uzliesmojums, tādiem lieliem naftas uzņēmumiem kā “Total”, “Royal Dutch Shell” un “British Petroleum” nācies samazināt vai atlikt miljardiem vērtus izdevumus, kas saistīti ar novecojušu naftas platformu demontēšanu.

  Sonja Budū, neatkarīgā enerģijas pētījumu un biznesa informācijas uzņēmuma “Rystad Energy” analītiķe, norāda – šo platformu nojaukšana šobrīd nebūt nav viena no lielākajām naftas uzņēmumu prioritātēm.

  Eksperte arī skaidroja, ka šādiem darbiem atvēlētie līdzekļi nākamo divu gadu laikā samazināsies vismaz par 10%.

  Eksperti norāda, ka tuvāko desmitgažu laikā simtiem platformu būs nepieciešams pievērst īpašu uzmanību. Daudzas no platformām uzstādītas jau septiņdesmitajos gados, tolaik nedomājot par to, ko ar tām darīt, kad tās savu laiku būs nokalpojušas.

  Vides aktīvisti norāda, ka platformu pamešana novārtā rada draudus videi - pat tad, ja platformas tiek demontētas, jūras dzelmē tiek atstātas dažādas paliekas no šīm struktūrām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti