No Mariupoles evakuēti vēl 500 civiliedzīvotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No metalurģijas uzņēmuma "Azovstaļ" teritorijas Mariupolē un pilsētas izdevies evakuēt vēl apmēram 500 ukraiņu, piektdien paziņoja Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.

"Veicam sarežģītās operācijas cilvēku evakuācijai no Mariupoles un "Azovstaļ" kārtējo posmu. Varu teikt, ka mums ir izdevies evakuēt apmēram 500 civiliedzīvotāju," Jermaks rakstīja vietnē "Telegram".

Viņš apliecināja, ka turpinās centieni glābt visus nopostītajās vietās esošos civiliedzīvotājus un karavīrus.

Arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs tviterī informēja, ka "no "Azovstaļ", Mariupoles un tuvākajiem rajoniem veiksmīgi evakuēti apmēram 500 cilvēku".

ANO ģenerālsekretārs pauda cerību, ka Maskavai un Kijivai izdosies vienoties par turpmākām humānām pauzēm, lai civiliedzīvotājus varētu nogādāt drošībā.

Ceturtdienas vakarā Gutērrešs paziņoja, ka ir "Azovstaļ" teritorijā sācies civiliedzīvotāju evakuācijas trešais posms.

Iepriekš tika ziņots, ka evakuācijas operāciju nodrošina ANO, Sarkanais Krusts un karojošās puses.

Līdzīgā kopīgā evakuācijas operācijā nedēļas nogalē no "Azovstaļ" tika evakuēts 101 cilvēks.

Trešdienas vakarā ierakstītajā videouzrunā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis teica, ka trešdien no Mariupoles un apkārtējām apdzīvotajām vietām pa humāno koridoru evakuēti 344 cilvēki.

Rūpnīcā "Azovstaļ", kurā aplenkti Ukrainas karavīri, atrodas arī vairāki simti civiliedzīvotāju.

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija cerēja dažu dienu laikā ieņemt Kijivu un citas lielākās Ukrainas pilsētas, taču Ukrainas bruņotie spēki izrādīja sīvu pretošanos okupantiem un Krievijai nav izdevies sasniegt savus mērķus. Krievijas okupācijas spēki turpina apšaudīt Ukrainas pilsētas, izraisot arvien lielākus upurus civiliedzīvotāju vidū.

Aprīļa sākumā starptautisko sabiedrību šokēja ziņas no Kijivas apgabala pilsētas Bučas, kur Krievijas karaspēks nežēlīgi izrēķinājies ar civiliedzīvotājiem. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis to raksturojis kā kara noziegumu un genocīdu pret ukraiņu tautu.

Ukrainu kopš karadarbības sākuma pametuši jau vairāk nekā 5,5 miljoni bēgļu.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti