Panorāma

Slimības un izdegšana – apdraudēts ir ikviens!

Panorāma

Igaunijā vairāki Covid-19 inficētie kritiskā stāvoklī

Londonā no Covid-19 miris latvietis

Londonā no Covid-19 miris latvietis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā Covid-19 laupījis dzīvību arī kādam latvietim, kurš jau ilgāku laiku dzīvojis šajā valstī.

Kā Latvijas Televīzijas Ziņu dienestam apstiprināja mirušā vīrieša ģimenes locekļi, viņš ar smagiem slimības simptomiem hospitalizēts pagājušajā pirmdienā, bet ceturtdien miris.

Tuviniekiem izsniegtajos slimnīcas dokuments kā nāves iemesls norādīts Covid-19 un pneimonija, pārliecinājās LTV.

Viņa tuvinieki plāno vectētiņu apglabāt Latvijā. Mirušajam vīrietim bija 68 gadi.

Latvijas Ārlietu ministrija par šo gadījumu ziņas no Lielbritānijas varasiestādēm pagaidām nav saņēmusi.  

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā.

21. martā par saslimšanu ar Covid-19 paziņoja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Tāpēc sākta plaša izmeklēšana: pārbaudīti visi parlamentārieši, kā arī Saeimas darbinieki un arī valdības pārstāvji. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") atzīts par kontaktpersonu  un atrodas pašizolācijā. Valdības darbs tiks turpināts attālināti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti