Lietuvā bez Covid-19 sertifikāta nevarēs apmeklēt lielveikalus, restorānus, skaistumkopšanas salonus

Lietuvas valdība trešdien apstiprināja jaunus ierobežojumus, kas ievērojami samazinās pieejamo pakalpojumu klāstu cilvēkiem, kuriem nebūs Covid-19 sertifikāta jeb tā sauktās Iespēju pases. Viņi nevarēs apmeklēt lielos tirdzniecības centrus, restorānus un kafejnīcas, skaistumkopšanas salonus, tāpat būs liegta iespēja apmeklēt telpās notiekošus masu pasākumus.

Ierobežojumi stāsies spēkā 13. septembrī, tādējādi svārstīgajiem vēl ir mēnesis laika, lai pieņemtu lēmumu par vakcinēšanos.

Neierobežos sabiedriskā transporta izmantošanu

Sākotnēji bija plānots, ka bez Covid-19 sertifikāta nedrīkstēs izmantot arī sabiedrisko transportu, kā arī apmeklēt veselības aprūpes iestādes, lai saņemtu tādus pakalpojumus, kas nav pirmās nepieciešamības. Tomēr valdība nolēmusi pagaidām neieviest tik stingrus ierobežojumus.

Pēc neatliekamās palīdzības un pie ģimenes ārsta varēs vērsties bez Covid-19 testa, bet pārējos gadījumos, kad tiek veikti plānoti veselības aprūpes pakalpojumi, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests.

Ierobežojumu pastiprināšana bija nepieciešama, jo līdz ar rudens tuvošanos Lietuvā atkal vērojams Covid-19 izplatības kāpums.

Par testu veikšanu būs jāmaksā pašiem iedzīvotājiem

Ierobežojumi attieksies uz cilvēkiem vecumā virs 16 gadiem, kuriem nebūs tā sauktās Iespēju pases. Šo pasi var iegūt, ja cilvēks ir vakcinējies pret Covid-19, izslimojis šo slimību vai arī var uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, kas veikts pēdējo 48 stundu laikā. Par testu veikšanu būs jāmaksā pašiem iedzīvotājiem, šobrīd tests izmaksā ap 70 eiro. Ierobežojumi neattieksies uz bērniem vecumā līdz 16 gadiem.

Cilvēki, kuriem nebūs “Iespēju pases”, drīkstēs apmeklēt tikai pārtikas veikalus, aptiekas un optikas veikalus, veterināro pakalpojumu sniedzējus, kā arī veikalus ar platību līdz 1500 kvadrātmetru, kam ir atsevišķa ieeja no ielas.

Viņiem būs liegta iespēja apmeklēt frizētavas, skaistumkopšanas salonus, kinoteātrus un sporta klubus.

Būs atļauts apmeklēt bēru ceremonijas. Drīkstēs vērsties pie nelielu remontu veicējiem, kur kontakts ar klientu nav ilgāks par 15 minūtēm.

Nevakcinētiem telpās obligāti jālieto sejas maska

Joprojām drīkstēs apmeklēt muzejus un izstādes, bibliotēkā saņemt un nodot grāmatas. Drīkstēs apmeklēt masu pasākumus brīvā dabā, kuros ir ne vairāk par 500 dalībnieku, bet nebūs iespējas apmeklēt telpās notiekošus masu pasākumus, piemēram, koncertus un teātra izrādes.

Nevakcinētiem cilvēkiem sabiedriskās vietās telpās būs jālieto sejas maska, savukārt vakcinētiem vai izslimojušiem cilvēkiem tās lietošana būs ieteicama, bet ne obligāta, ziņo LRT.lt.

Lietuvā vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19 ir saņēmuši 54% iedzīvotāju jeb gandrīz divas trešdaļas (64%) pieaugušo. Lietuvas valdības vadītāja Ingrīda Šimonīte vēsta, ka mērķis ir sasniegt vismaz 70–80% līmeni.

Otrdien pie Seima ēkas Viļņā notika protesta akcija pret ierobežojumiem, vakarpusē izcēlās arī sadursmes ar policiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt