Krievijas Prokuratūra: Prasībai vērtēt Baltijas valstu neatkarības likumību nav juridiskas perspektīvas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Divu Krievijas Domes deputātu prasībai vērtēt Baltijas valstu neatkarību nav juridiskas perspektīvas, un šis ir viens no iesniegumiem, kas „vispār neatbilst veselajam saprātam”, trešdien pavēstīja Krievijas Ģenerālprokuratūra, raksta Krievijas ziņu aģentūra TASS.

Ziņots, ka Krievijas Domes deputāti no valdošās partijas „Vienotā Krievija” – Jevgeņijs Fjodorovs un Antons Romanovs - iesniedza Ģenerālprokuratūrai vērtēt, vai PSRS Valsts padomei bija tiesību atzīt Lietuvas, Latvijas un Igaunijas neatkarību.

„Ģenerālprokuratūra patiešām ir saņēmusi šādu deputātu iesniegumu,” pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Marina Gridņeva. „Likums mums liek izskatīt visus iesniegumus, kurus mēs saņemam, neatkarīgi no to satura. Ir reizes, kad tie vispār neatbilst veselajam saprātam,” sacīja Gridņeva. „Šobrīd ir skaidrs, ka nekādu juridisku seku nebūs,” teica Ģenerālprokuratūras pārstāve.

TASS atgādina, ka vēl iepriekš Krievijas prezidenta Vladimira Putina pārstāvis Dmitrijs Peskovs pavēstīja, ka Kremlis nav sapratis šo iniciatīvu.

Savukārt Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs bildis, ka viņam neesot zināms par šādu deputātu iesniegumu, kurā būtu lūgts vērtēt Baltijas valstu neatkarības atzīšanu atbilstību likumam. „Neesmu dzirdējis par tādu iesniegumu. Zinu tikai to, ka mums ar Baltijas valstīm ir diplomātiskās attiecības,” sacīja Lavrovs.

PSRS Valsts padome bija Padomju Savienības konstitūcijā neparedzēta valsts pārvaldes institūcija, kas tika izveidota saskaņā ar 1991.gada 5.septembra likumu par PSRS valsts varas un pārvaldes institūcijām pārejas periodā.

Līdz likvidācijai 1991.gada 26.decembrī padome, kuru veidoja PSRS prezidents un desmit padomju republiku augstākās amatpersonas, pieņēma kopumā 24 lēmumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti