Krievijas parlamentārieši rosina Putinu iecelt par senatoru uz mūžu

Krievijas parlamenta apakšpalātas deputāti rosina visus prezidentus, tai skaitā pašreizējo Kremļa saimnieku Vladimiru Putinu iecelt par senatoru uz mūžu. Eksperti un opozīcijas pārstāvji to vērtē kā Putina mēģinājumu saglabāt ietekmi arī pēc prezidentūras termiņa beigām.

Pretrunīgi vērtētais priekšlikums iekļauts konstitūcijas grozījumu projektā, ko 12. februārī apstiprināja domes komiteja.

Tas paredz tiesības prezidentiem kļūt par parlamenta augšpalātas deputātiem gan pēc pilnvaru termiņa beigām, gan pēc atkāpšanās no amata. Vienlaikus viņiem tiktu piešķirtas tiesības atteikties no šī amata. 

Putins pie varas atrodas jau 20 gadus, un grozījumi ļautu viņam ietekmēt procesus valstī, kā arī nodrošinātu tiesisko imunitāti pēc prezidenta pilnvaru beigām 2024. gadā.

Tomēr atsevišķi eksperti to dēvē par politisko manevru, kura mērķis ir novērst uzmanību no patiesajiem Kremļa saimnieka nodomiem. Opozīcijas pārstāvji grozījumus jau pasludinājuši par konstitucionālu apvērsumu un aicina 29. februārī piedalīties protesta mītiņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti