Vācijas ekskanclers Šrēders zaudē tiesā laikrakstam «Bild»

Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders ir zaudējis tiesas procesā pret laikrakstu "Bild" saistībā ar 2020. gadā publicētu interviju ar Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju.

Šrēderu bija aizskāris avīzes publicētais Navaļnija apgalvojums, ka bijušais kanclers ir Krievijas vadītāja Vladimira Putina "izsūtāmais zēns", kurš no Kremļa saņem slepenus maksājumus. Toreiz Navaļnijs atzina, ka viņam nav pieejami dokumenti, kas to apliecinātu, taču viņa gadiem veiktie pētījumi ir ļāvuši domāt, ka Šrēders saņēmis nelikumīgus maksājumus.

Šrēders nosauca Navaļnija izteikumus par apzināti kļūdainiem, tāpēc iesūdzēja tiesā "Bild", jo laikraksts šos apgalvojumus publicēja, nelūdzot viņa komentāru.

Savā prasībā Šrēders pieprasīja aizliegt Navaļnija apgalvojumu izplatīšanu. Taču Hamburgas federālās zemes tiesa ir noraidījusi bijušā kanclera prasību, kas nozīmē, ka "Bild" bija tiesības publicēt Navaļnija teikto par Šrēderu.

"Bild" apgalvo, ka Šrēders nav pārsūdzējis tiesas spriedumu, tāpēc viņam būs jāatlīdzina vairākus gadus ilgušās tiesvedības izdevumi.

Jāpiebilst, ka Šrēders tiek uzskatīts par tuvu Putina sabiedroto. Pēc aiziešanas no Vācijas kanclera amata Šrēders ir ieņēmis vadošus amatus Krievijas valdības kontrolētajos uzņēmumos "Nord Stream AG" un "Rosņeftj".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti