Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Sadursmes ar dzīvniekiem. Kā izvairīties?

Krievija turpina intensīvas Ukraina pilsētu apšaudes

Krievija turpina intensīvas Ukrainas pilsētu apšaudes

Krievijas armija turpina intensīvas Ukrainas pilsētu apšaudes. Vissmagāk cietusi nesen atbrīvotā Hersonas pilsēta, bet naktī uz otrdienu sprādzienu troksnis bija dzirdams arī Poltavā un Dnipro. 

Sarežģīto situāciju Hersonā ikvakara videouzrunā īpaši pieminēja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Ienaidnieks tikai vienas nedēļas laikā 258 reizes apšaudīja pilsētu un 30 apdzīvotas vietas tās apkaimē. Sabojāta arī sūkņu stacija, kas nodrošināja ūdens piegādi Mikolajivai, un tas kārtējo reizi parāda pretinieka patiesos mērķus. Šo informāciju apstiprina arī Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas izlūkdienests. Pilsēta ir neaizsargāta, jo atrodas lielākās daļas Krievijas artilērijas sistēmu darbības rādiusā.

Uguns galvenokārt tiek atklāta no  jaunajām aizsardzības līnijām Dņepras kreisajā krastā, un vislielākos postījumus  nodara "Grad" raķešu sistēmas. Vienlaikus turpinās iedzīvotāju evakuācija no apdraudētās pilsētas, un tajā piedalās arī brīvprātīgo organizācija "Viking". Tās pārstāvji uzsver, ka Hersona var kļūt par otro Mariupoli, tāpēc nepieciešams izvest pēc iespējas vairāk cilvēku. 

Pirmdienas vakarā Krievijas spēki apšaudīja Dnipro pilsētu, raķetei trāpot kādā privātā uzņēmumā. Ārkārtēja situācija izveidojusies arī Vinnicas apgabala Ladižinā, kur pēc krievu raķešu trāpījuma termoelektrocentrālē radušies nopietni sarežģījumi ar siltuma piegādi. Bez apkures pilsētā palikuši aptuveni 18 tūkstoši cilvēku. Tikmēr uzņēmums "Naftogaz Ukraini" ziņo, ka vairāk nekā puse no bojātajiem siltumapgādes objektiem jau ir atjaunota. Uzņēmuma paziņojumā norādīts, ka darbojas 99,7% katlu māju, taču galvenais uzdevums ir nodrošināt šo objektu stabilu darbību. Vienlaikus "Naftogaz" atzīst, ka vissarežģītākā situācija ir atbrīvotajos Harkivas un Hersonas apgabalos, kur joprojām ir izaicinoši piekļūt visām nepieciešamajām komunikācijām.

Apvienoto Nāciju Organizācija humāno situāciju Ukrainas dienvidos ir raksturojusi kā kritisku. Nedēļas nogalē Mikolajivu un Hersonu bija apmeklējusi ANO humānās palīdzības koordinatore Denīze Brauna. Apvienotās Nācijas ir pārliecinātas, ka ar vietējo varas iestāžu atbalstu izdosies nosegt visas Hersonas iedzīvotāju primārās vajadzības ar noteikumu, ka tiks noturēts pēdējo divu nedēļu palīdzības līmenis.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti