Krievija atceļ dažus iebraukšanas ierobežojumus; arī Maskava mīkstina noteikumus

Krievijas premjers Mihails Mišustins parakstījis rīkojumu, atceļot dažus ierobežojumus valsts iedzīvotāju izbraukšanai uz ārzemēm un ārzemnieku iebraukšanai. Savukārt Maskavas mērs paziņojis, ka galvaspilsēta turpinās atvieglot Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus. Apstiprināto koronavīrusa gadījumu skaita ziņā Krievija atrodas trešajā vietā pasaulē aiz ASV un Brazīlijas.

Krievija atceļ dažus iebraukšanas ierobežojumus; arī Maskava mīkstina noteikumusRihards Plūme

  Pēdējo 24 stundu laikā Krievijā apstiprināto inficēšanās gadījumu skaits sasniedza teju 9000. Kopējais inficēšanās gadījumu skaits valstī pārsniedzis 476 000. Diennakts laikā miruši 112 cilvēki. Tomēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins jau devis rīkojumu amatpersonām sākt atvieglot ierobežojumus.

  Premjerministrs Mihails Mišustins parakstījis rīkojumu, atceļot dažus ierobežojumus valsts iedzīvotāju izbraukšanai uz ārzemēm un ārzemnieku iebraukšanai. Piemēram, Krievijā tiek atļauts iebraukt ārzemniekiem, kuriem nepieciešama ārstēšanās Krievijas medicīnas iestādēs, arī atļauts apmeklēt tuvus radiniekus, kuriem nepieciešama aprūpe.

  Atceltos ierobežojumus izklāstīja pats premjers: “Lai novērstu koronavīrusa izplatību, mēs vēl martā uz laiku ierobežojām ārvalstu pilsoņu iebraukšanu Krievijā, kā arī lielākās daļa iedzīvotāju izbraukšanu uz ārzemēm. Taču mēs saprotam, ka dzīves situācijas ir dažādas. Ir parakstīts valdības rīkojums, kas dod iespējas Krievijas pilsoņiem izbraukt no valsts, lai parūpētos par slimiem radiniekiem, kas dzīvos citās valstīs, kā arī tiem, kas brauc uz darbu un mācībām. Izbraukšana paredzēta arī krieviem, kuriem nepieciešams ārzemēs saņemt medicīnisko palīdzību.”

  Vissmagāk Covid-19 skartā Krievijas pilsēta ir Maskava, kurā mīt teju 13 miljoni cilvēku. Tur konstatēti gandrīz 200 000 inficēšanās gadījumi un miruši teju 3000 cilvēku. Maskavā stingrie ierobežojumi ir spēkā jau kopš 30. marta.

  Putina rīkojums par ierobežojumu mīkstināšanu sevišķi attiecas uz galvaspilsētu, kur 24. jūnijā plānota vērienīga militārā parāde.

  Jau 12. maijā darbs atsākās būvlaukumos un rūpnīcās. Bet 1. jūnijā pēc vairāk nekā divu mēnešu ilga perioda durvis vēra veikali un iedzīvotājiem tika ļauts doties pastaigās un sportot ārpus mājām.

  Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins lēmis, ka no otrdienas, 9. jūnija, tiks turpināta noteikto ierobežojumu mīkstināšana. Tiek atcelta pašizolācija un caurlaižu režīms. Kopā ar to tiek atcelts arī maskaviešu kritizētais pastaigu grafiks. Visi Maskavas iedzīvotāji, ieskaitot tos, kas vecāki par 65 gadiem, un cilvēki ar hroniskām slimībām varēs brīvi pārvietoties pa pilsētu un apmeklēt publiskas vietas.

  Tāpat sāks strādāt skaistumkopšanas saloni un veterinārās klīnikas. Arī atcelti aizliegumi auto koplietošanas pakalpojumiem, atsāksies mēģinājumi teātros, cilvēki atkal varēs apmeklēt kapsētas.

  Mērs gan brīdināja, ka

  Maskavas iedzīvotājiem pēc ierobežojumu mīkstināšanas joprojām būs jāievēro “pašaizsardzības” noteikumi,

  ar to domājot sejas masku un cimdu valkāšanu ārā un sabiedriskajās ēkās. Tāpat jāievēro pusotra metra distance.

  Paredzams, ka nākamie atvieglojumi tiks noteikti 16. un 23. jūnijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti