Panorāma

Arī ārzemēs rindas pēc pasēm un ID kartēm

Panorāma

Rīgas dome: Ēka nav dzīvošanai lietojama

Hodorkovskis: Pastāv risks, ka Krievijas imperiālisms turpināsies

Kremļa opozicionārs Hodorkovskis: Pastāv risks, ka Krievijas imperiālisms turpināsies

Ja Krievija karu zaudēs un Putinu Kremlī nomainīs cits cilvēks, bet režīms paliks tas pats – Krievijas imperiālistiskie centieni turpināsies. Eiropai tas nozīmētu, ka būs jāturpina bruņošanās un draudi mazāki nekļūs. Latvijas Televīzija Minhenes Drošības konferences laikā izvaicāja Krievijas opozicionāru Mihailu Hodorkovski par iespējamiem nākotnes scenārijiem. 

Ilze Nagla: Vai šis ir Putina vai Kremļa karš? Sistēmā ir arī citi, kas grib šo karu?

Mihails Hodorkovskis: Šis, protams, ir Kremļa karš tāpēc, ka visi tie cilvēki, kas šobrīd atrodas Kremlī, vienā vai otrā veidā ir labuma guvēji no šī kara. Tie ir cilvēki, kuriem arī būs obligāti jāsēžas uz apsūdzēto sola.

Ja ar Putinu kaut kas notiek, kas būs viņa vietā? Jo jūs tur droši vien nenokļūsiet?

No likuma viedokļa viņa vietā stāsies [premjers] Mišustins, un ir liela iespējamība, ka tā arī notiks. Cits jautājums – cik ilgi Putina vietā atnākušais spēs noturēt varu Putina komandā, ko viņš visu laiku ir kūdījis vienu pret otru, lai būtu arbitrs un noturētu varu.

Šaubos, vai kāds viņu te tik efektīvi varēs aizvietot. Mēs centīsimies tādam pēcnācējam patraucēt. Mēs, Krievijas opozīcija, uzskatām, ka jāmaina ir nevis vienkārši viens cilvēks un ne tikai tie cilvēki, kas tagad sēž Kremlī – ir jāmaina režīms.

Krievijā vairs nedrīkst būt cilvēks Putina vietā. Mums ir vajadzīga federalizācija, mums ir vajadzīga parlamentāra republika, mums ir vajadzīgas spēcīgas pašvaldības. Ja mēs to izdarīsim, tad jūs ieraudzīsiet citu Krieviju.

Latvijā mēs uztraucamies, ka tie cilvēki, kas nomainītu Putinu, arī būs ar imperiālistiskiem centieniem?

Vai pastāv risks, ka Krievija ieies jaunā autoritārismā un šādu uzskatu lokā? Jā, tāds risks pastāv. Faktiski, lai šo risku samazinātu līdz nullei, mums ir jāveic dziļas pārmaiņas, nevis jāmeklē cits labais cars, kuram tāpat būs vajadzīgs ārējais ienaidnieks, lai noturētu šo augsto varas centralizācijas līmeni. Ir jāmaina sistēma – jāpāriet uz to, ka federālais centrs reāli veidojas un ir atkarīgs no reģioniem. Šīs pārmaiņas – Krievijas decentralizācija – būs garantija pret imperiālismu un agresīviem plāniem.

Pilna intervija ar Mihailu Hodorkovski (krievu val.)

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti