Ķīnas valdība pirms Jaunā gada brīvdienām aicina cilvēkus izvairīties no ceļošanas

Ķīnas valdība piektdien aicināja valsts iedzīvotājus izvairīties no pulcēšanās un ceļojumiem, lai ierobežotu koronavīrusa Covid-19 izplatību. Pēc dažām nedēļām sāksies ķīniešu Jaunā gada brīvdienas, tāpēc pieaug bažas par jaunu Covid-19 uzliesmojumu valstī. Tikmēr arvien vairāk valstu nosaka ierobežojumus ieceļotājiem no Ķīnas.

Ķīnas valdība pirms Jaunā gada brīvdienām aicina cilvēkus izvairīties no ceļošanas
00:00 / 02:17
Lejuplādēt

Ķīnas Transporta ministrija aicinājusi valsts iedzīvotājus bez vajadzības neceļot un izvairīties no vietām, kur apgrozās daudz cilvēku. Savukārt sabiedriskajā transportā ieteikts valkāt sejas masku. Taču varasiestādes nemudina cilvēkus palikt mājās, kā tas bijis gandrīz visu Covid-19 pandēmijas laiku.

23. janvārī sāksies ķīniešu Jaunais gads, kad desmitiem miljoniem Ķīnas iedzīvotāju dosies pie savām ģimenēm un draugiem. Bet tas var novest pie jauna Covid-19 izplatības viļņa.

Ķīnas valdība decembrī negaidīti mīkstināja lielāko daļu no stingrajiem ierobežojumiem un no svētdienas atcels arī obligāto karantīnu visiem, kuri ieceļo valstī.

Lielāka pārvietošanās un pulcēšanās brīvība ir novedusi pie tā, ka Ķīnā ir strauji pieaugusi inficēšanās ar koronavīrusu. Visā valstī slimnīcas ir pārpildītas ar Covid-19 pacientiem, pārslogojot veselības aprūpes sistēmu.

Lai gan oficiāli Ķīna joprojām ziņo par dažiem ar kovidu saistītiem nāves gadījumiem diennaktī, patiesā aina varētu būt daudz drūmāka. Par to liecina pārpildītie morgi un garās rindas krematorijās.

Ķīna ir saņēmusi pārmetumus par informācijas nesniegšanu saistībā ar Covid-19 situāciju valstī. Pekinu uz lielāku atklātību mudināja arī Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebrejesuss: "Mēs turpinām pieprasīt Ķīnai sniegt daudz ātrāk un regulārāk uzticamus datus par hospitalizāciju un nāves gadījumiem, kas ir saistīti ar Covid-19. Ņemot vērā vīrusa plašo izplatību un to, ka netiek sniegti visaptveroši dati, ir saprotams, ka dažas valstis veic pasākumus, lai aizsargātu savus pilsoņus."

Virkne Eiropas un Āzijas valstu, kā arī ASV un Kanāda pieprasījušas ieceļotājiem no Ķīnas uzrādīt negatīvus Covid-19 testus.

Toronto Pīrsona starptautiskajā lidostā uzrunātais pasažieris no Ķīnas pauda sapratni par šādu prasību. "Mums tas vienkārši ir jādara. Tādi ir noteikumi. Pirms reģistrēšanās lidojumam ir jāsaņem negatīvs kovida tests. Pēc tam var reģistrēties un viss ir kārtībā," vīrietis sacīja televīzijas kanālam "CityNews".

Pekina ir kritizējusi citu valstu prasību pasažieriem no Ķīnas uzrādīt negatīvu Covid-19 testu un brīdinājusi par atbildes pasākumiem.

KONTEKSTS:

Ķīna no 8. janvāra plāno atjaunot pilnvērtīgu satiksmi ar pārējo pasauli. Tas sakrīt ar pamatīgu Covid-19 uzliesmojumu, ko izraisīja strauja ierobežojumu atcelšana Ķīnā. Līdz ar to gan Eiropā, gan citviet pasaulē izskan bažas par iespējamo jaunu vīrusa paveidu izplatību.

Pekina ir nosodījusi ārvalstu prasības pēc Covid-19 testiem ieceļotājiem no Ķīnas un brīdinājusi, ka rīkos pretpasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti