Japānā brīdina par masku nēsāšanu karstā laikā

Japānu piemeklējis karstuma vilnis, un cilvēkus aicina ievērot īpašu piesardzību, kad viņi nēsā sejas maskas, lai samazinātu karstuma dūriena risku. Maskas paaugstina sejas temperatūru. Daži ražotāji sākuši darbu pie “vēsākām” sejas maskām.

Japānā daudzi nēsā sejas maskas, arī pandēmijas dēļ. Bet ir bažas, ka to valkāšana karstā laikā var veicināt saules dūrienu un nonākšanu slimnīcā.

Japānā uzņēmums “Iris Ohyama” cenšas izstrādāt masku, kas karstā laikā varētu līdzēt. Filtrēšanas šķiedras izveidotas tā, lai ļautu ieplūst vairāk gaisam un seja nepārkarstu. Uzņēmums saka – jaunā maska uz sejas ir uz pusi vēsāka nekā citas.

“Mēģinām izdomāt kaut ko cilvēkiem, kuri grib maskas, kas ir ērtas ilgstošai nēsāšanai,” sacīja Iris Ohyama” menedžere Kiši Mikako.

Japānas sabiedriskā raidorganizācija NHK vēstīja, ka sejas mutes daļas temperatūra normāli ir aptuveni 36 grādi, bet, uzvelkot masku, tā minūtes laikā paaugstinās līdz 40 grādiem.

Japānas valdība aicināja maskas nēsājošos karstā laikā dzert vairāk šķidruma un izvairīties no intensīvas fiziskas slodzes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti