Jaceņuks: Lēmumu par valdības vadīšanu opozīcijas spēki pieņems kopīgi

Partijas "Batkivščina" līderis Arsēnijs Jaceņuks, kuram sestdien Ukrainas prezidents piedāvāja uzņemties jaunas valdības veidošanu, preses brīfingā Nacionālās pretošanās štābā norādīja, ka lēmumu pieņemt vai nepieņemt valsts prezidenta piedāvājumu trīs opozīcijas spēki pieņems nopietnās savstarpējās konsultācijās. Tas būs kopīgi pieņemts lēmums, uzsvēra Jaceņuks.

Tāpat brīfingā Jaceņuks paskaidroja, kāpēc opozīcija nav pieņēmusi un nav atraidījusi prezidenta piedāvājumu, svētdien ziņo ārvalstu mediji.

Pēc Jaceņuka domām, ja opozīcija skaidri un gaiši atteiktos no valdības veidošanas piedāvājuma, tas nozīmētu, ka tā ir atteikusies no varas un valsts tuvināšanas Eiropai.

Ja mēs pieņemam šo piedāvājumu, arī tad viņi [vara] un cilvēki mūs vainos par to, ka notikusi nodevība un cilvēki nav panākuši to, ko vēlējās,” skaidroja politiķis.

„Mēs, maigi sakot, neesam sajūsmā par šo priekšlikumu. Es skaidri apzinos, kas tagad notiek Ukrainā. Valsts ir uz bankrota robežas. Viņi aplaupījuši valsti pēdējo 3,5 gadu laikā līdz stāvoklim, kad valsts kase ir tukša, viņi noveduši valsti pilnīgā un totālā haosā. Tieši tāpēc viņi grib izvairīties no atbildības un gaida no mums atbildi, vai mēs uzņemsimies vai neuzņemsimies atbildību,” norādīja Jaceņuks.

Tāpat partijas "Batkivščina" līderis pavēstīja, ka trīs vadošie opozīcijas spēki savstarpēji konsultēsies un kopīgi pieņems galīgo lēmumu.

Kā iepriekš vēstīts, Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs sestdien, 25.janvārī, tiekoties ar opozīcijas līderiem, piedāvājis premjerministra amatu partijas "Batkivščina" līderim Arsēnijam Jaceņukam, bet vicepremjera amatu - partijas "Udar" dibinātājam Vitālijam Kļičko.Tikšanās ilga vairāk nekā trīs stundas. Pēc tikšanās opozīcijas līderi paziņoja, ka turpinās cīņu, taču izteikumi nesniedz konkrētu atbildi, vai opozīcija piekritīs prezidenta piedāvājumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti