Dienas ziņas

Vai būs stingrāki ierobežojumi?

Dienas ziņas

Valdībā pieņemta stratēģija Covid-19 izplatības ierobežošanai

Itālijas pilsētās sadursmes un protesti pret ierobežojumiem

Itālijas pilsētās – sadursmes protestos pret Covid-19 ierobežojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Itālijā tūkstošiem cilvēku pirmdienas vakarā vairākās pilsētās protestēja pret valdības jaunajiem ierobežojumiem Covid-19 straujās izplatības apturēšanai. Milānā un Turīnā izcēlās arī vardarbīgas sadursmes un veikalu demolēšanas. Itālijā jaunā koronavīrusa izplatība un pacientu skaits intensīvās terapijas nodaļās daudzkāršojies, taču valdība cenšas izvairīties no vispārējas karantīnas ieviešanas kā pavasarī. 

Milānā uz protesta akciju sapulcējās vairāki simti cilvēku, daļa svieda ar akmeņiem, izmantoja degmaisījuma pudelēs un petardes. Tika izdemolēti vairāki vilcieni, aizdedzinātas atkritumu urnas. Policija pret nekārtību cēlējiem vērsa asaru gāzi. Bija gandrīz 30 aizturēto.

Līdzīgas ainas bija arī Turīnā. Tur izsistas vitrīnas centra luksuspreču veikaliem. Vairāki cilvēki aizturēti – tostarp par zādzībām. Ievainojumus guvuši arī vairāki policisti.

Protesti notika vēl aptuveni 10 citās Itālijas pilsētās, piemēram, Romā, Dženovā, Neapolē un Palermo.

Policija nekārtībās vaino radikāli noskaņotus aģitatorus un huligānus.

Pirmdienas protesti notika neilgi pēc tam, kad spēkā stājās pastiprināti Itālijas valdības ierobežojumi Covid-19 straujās izplatības ierobežošanai, tostarp uz mēnesi liekot bāriem un restorāniem slēgt durvis jau sešos vakarā, pēc tam ļauts pārdot tikai līdzņemšanai. Daudzi reģioni ieviesuši nakts komandantstundu, arī Roma un Milāna.

Pavasarī, sākoties pandēmijai valsts mērogā, ieviestais karantīnas režīms tika visumā ievērots bez lielas pretestības, tagad noskaņojums šķiet citāds. Mazie uzņēmumi uzstāj, ka joprojām tikai atgūstas un vēl stingrāki ierobežojumi var nozīmēt bankrotu.

"Mēs nepiedāvājam ēdienu līdzņemšanai. Redzēsim, kas notiks. Tūristi pazuduši. Pusdienlaikā tukšs, jo vairums strādā no mājām. Darba faktiski nav. Domāju, nākamnedēļ slēgsimies ciet," komentēja Romas bāra īpašnieks Emanule Todini.

Restorānu īpašnieki Romas Trasteveres rajonā protestēja, uz ielas izlejot alu.

"Šī ir tikai daļa no krājumiem, kas mums jāizmet, pat ja par to samaksājām. Tā vietā, lai apkalpotu klientus vai draugus, esam spiesti to izliet zemē. Protams, mēs to visu vēlāk sakopsim," protesta akciju komentēja Itālijas bāru un klubu īpašnieku asociācijas pārstāve Valērija Baseti.

Valdība sola adekvātu finansiālo atbalstu. Itālijā dienā reģistrēto inficēšanās gadījumu skaits mēneša laikā pieaudzis desmit reizes, svētdien pirmo reizi pārsniedzot 20 tūkstošu atzīmi. Bet intensīvas terapijas nodaļās esošo pacientu skaits pieckāršojies.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti