Igaunijas premjere: Covid-19 sertifikātus vēl nevarēsim atcelt no 21. februāra

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Igaunijas valdības vadītāja Kaja Kallasa ceturtdien atzina, ka Covid-19 sertifikātu atcelšana nebūs iespējama no 21. februāra, kā bija iecerēts, ja slimnīcās nebūtu vērojams kovida pacientu pieplūdums.

Igaunijas valdības apstiprinātais plāns paredzēja, ka prasību par Covid-19 sertifikātu uzrādīšanu varētu atcelt no 21. februāra, ja desmit dienas līdz 17. februārim slimnīcās tiktu ievietoti ne vairāk kā 25 kovida pacienti dienā.

“Pēdējo desmit dienu laikā vidējais slimnīcās uzņemto simptomātisko Covid-19 pacientu skaits ir 39 dienā, tātad līdz 21. februārim tas nenoslīdēs līdz 25 robežai,” atzina Kallasa.

“Tas vienkārši nav iespējams, jums tas jāzina. Medicīnas sistēmai tas ir ļoti liels slogs, gan uzņemto pacientu ziņā, gan personāla ziņā,” teica Igaunijas premjere.

“Pašlaik nopietni slimo kovida pacientu skaits slimnīcās ir tuvu 300, bet Veselības departamenta prognozes liecina, ka februāra vidū tas sasniegs 500.”

Igaunijas premjere aicināja politiķus neiesaistīties sacensībā, kurš ātrāk panāks Covid-19 ierobežojumu samazināšanu, ziņo ERR.ee.

“Problēma tāda, ka visi vēlas būt tie labie, kas pavēsta labās ziņas par ierobežojumu atcelšanu. Tas nozīmē, ka vakcinācijas temps ir krities, jo sabiedrība vairs neredz jēgu vakcinēties, domājot, ka ierobežojumi tāpat tūlīt tiks atcelti.”

Kallasa uzsver, ka vakcinācija joprojām ir galvenais ierocis cīņā pret Covid-19. Viņa norāda, ka nevar salīdzināt visus ierobežojumus atcēlušo Dāniju, kur vakcinēti vairāk nekā 80% iedzīvotāju, ar Igauniju, kur vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir krietni zemāks (zem divām trešdaļām iedzīvotāju).

Vēl lielākas atšķirības ir vakcīnas balstdevu saņēmušo skaita ziņā: Dānijā to paveikuši 61% iedzīvotāju, bet Igaunijā balstdevu saņēmuši tikai 31% iedzīvotāju.

Kallasa norāda, ka pēdējā laikā par Covid-19 omikrona variantu izplatījušies vairāki mīti.

“Pirmais mīts ir tāds, ka omikrons ir tikai iesnas. Tā nav taisnība. Mums slimnīcās ir 300 kovida pacientu ar smagu slimības gaitu, un šis skaitlis tikai pieaug.

Otrais mīts ir tas, ka vakcinācija nepasargā pret omikronu. Arī tā nav taisnība. 82% smago kovida pacientu nebija vakcinējušies pret Covid-19 vai nebija saņēmuši vakcīnas balstdevu.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti