Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Skaidro, kas izraisījis ēkas plaisāšanu

Grieķija, Kipra un Izraēla atļaus vakcinētajiem ceļot

Grieķija, Kipra un Izraēla atļaus pret Covid-19 vakcinētajiem ceļot bez ierobežojumiem

Grieķija un Kipra vienojušās ar Izraēlu, ka ļaus to pilsoņiem, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, ceļot starp šīm valstīm bez karantīnas ievērošanas un bez testu veikšanas. Tas būs atbalsts visu trīs valstu tūrisma industrijām. Neviena cita Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts pagaidām Grieķijas un Kipras piemēram nav sekojusi, lai gan diskusija par vakcinācijas sertifikātu izmantošanu ceļošanas atvieglošanai ir sākta.

ĪSUMĀ:

  • Grieķija vēlas Covid-19 vakcinācijas sertifikātu ceļošanas atvieglošanai ES.
  • Kamēr ES valstis ir atturīgas, Grieķija un Kipra par to vienojās ar Izraēlu.
  • Pret Covid-19 potētie no aprīļa ceļos starp šīm valstīm bez testiem un pašizolācijas.
  • Izraēla ir līdere pēc sapotēto iedzīvotāju skaita - 28,5% jau saņēmuši abas devas.  

Grieķijas galvaspilsētā Atēnās šobrīd valda sniegs un aukstums. Arī dažas Grieķijas pludmales izskatās visai neierasti. Taču grieķi jau gatavojas labākiem laikiem un tūristiem pavasarī. Viņi ir gaidīti, jo vairāk nekā 20% Grieķijas ekonomikas veido tieši tūrisma industrija. 

Grieķija mēģināja pierunāt citas ES dalībvalstis izmantot vakcinācijas sertifikātu ceļošanas atvieglošanai, bet Eiropa pagaidām ir piesardzīga ar šādas idejas atbalstīšanu, baidoties, ka tas nepotētos diskriminēs.

Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis paziņoja, ka iestājas par digitāla vakcinācijas sertifikāta izmantošanu ceļojumiem Eiropas Savienības iekšienē.

“Bet tajā pašā laikā mēs vēlamies pieņemt digitālas vakcinācijas apliecības arī no trešajām valstīm. Un tieši šis ir projekts, pie kā mēs ar Izraēlu strādājam,” atklāja Micotakis.

Nesagaidot Briseles un citu dalībvalstu atbalstu, Grieķija un arī tagad Kipra rīkojušās uz savu roku, noslēdzot vienošanos ar Izraēlu – pret Covid-19 potētie no 1. aprīļa var ceļot starp šīm valstīm bez testiem un sēdēšanas pašizolācijā.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Natanjahu pateicās “par Kipras vēlmi atzīt Izraēlas vakcinācijas pases, un Izraēla atzīs arī Kipras vakcinācijas pases”.

Izraēla ir līdere pasaulē pēc sapotēto iedzīvotāju skaita. 28,5% jau saņēmuši abas devas, bet 44%  – pirmo devu.

“No vairāk nekā miljona cilvēku, kuri tika vakcinēti ar divām devām, bijuši tikai aptuveni 25 smagi gadījumi un tikai trīs nāves gadījumi. Turklāt lielākā daļa no šī viena miljona pilsoņu ir vecāki par 60 gadiem vai arī ir personas ar imūndeficītu. Tātad tas mums saka, ka vakcīna pazemina infekcijas līmeni un novērš smagas slimības un nāvi,” uzsvēra Tropisko slimību centra direktors profesors Ejals Lešems.

Tagad Izraēlā potē arī pusaudžus – 16–18-gadīgos. Veselības ministrija skaidroja, ka tas tiek darīts, lai jaunieši var nokārtot beigu eksāmens. Taču arī vakcinācijas tempi sāk samazināties.

“Šī vakcinācijas kampaņa sākās ar visvecāko grupu un ar augsta riska grupām. Un pieņemšana bija pārsteidzoša, dažās grupās tā pārsniedza 90%. Tagad ir pilnīgi dabiski, ka ar jaunākām vecuma grupām mēs redzam mazliet samazinātu pieprasījumu, nekā tas bija augsta riska grupās. Bet tomēr esmu ļoti optimistisks,” sacīja Makabi veselības dienesta vakcinācijas popularizēšanas eksperts Ido Hadari.

Tāpēc Izraēla cenšas pieiet radoši – sākusi vakcinēt arī ārzemniekus, arī patvēruma meklētājus un ārvalstu strādniekus, bet citviet par vakcinēšanos var dabūt bezmaksas picu.

“Nē, protams, es nenācu šeit picas dēļ, bet mūsu rabīnu norādījuma dēļ – iet un vakcinēties. Tā mēs atnācām pēc vakcīnas. Protams, ir patīkami saņemt picu dienas vidū, bet mēs visi vēlamies, lai šī pandēmija būtu aiz muguras,” atzina kāds vakcīnu un picu saņēmušais Bneibrakas iedzīvotājs.

KONTEKSTS:

Lai pamudinātu iedzīvotājus vakcinēties, Izraēlas valdība grasās izmantot “burkāna un pātagas” taktiku. Vakcinētiem iedzīvotājiem varētu piešķirt tiesības apmeklēt restorānus, lielveikalus, viesnīcas, sporta un izklaides pasākumus. Savukārt tiem, kas nebūs vakcinējušies, varētu noteikt prasību ik pēc divām dienām veikt Covid–19 testu. Šī prasība attiektos uz darbiniekiem, kam ikdienā ir daudz kontaktu ar citiem cilvēkiem, piemēram, autobusa šoferiem un skolotājiem.

Izraēla ir pasaules līdere iedzīvotāju vakcinācijas jomā, bet tikmēr palestīniešu vakcinācija notiek ļoti gausi. ANO eksperti uzskata, ka palestīniešu vakcinācija būtu Izraēlas pienākums, savukārt Izraēlas amatpersonas iebilst, ka palestīniešu varas iestādēm pašām jāuzņemas atbildība par savu iedzīvotāju veselības aizsardzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt