Panorāma

Igaunija paaugstina koronavīrusa izplatīšanās riska līmeni

Panorāma

Noslēdzies Dziesmu un deju svētku citādais gājiens

Lielbritānija atceļ karantīnu ieceļotājiem no ES un ASV

Francija aizkaitināta par ieceļošanas ierobežojumiem Lielbritānijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Francijas valdība ir lielā neizpratnē par Lielbritānijas lēmumu saglabāt prasību visiem no Francijas ieceļojošajiem cilvēkiem ievērot karantīnu, kamēr no pārējām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm iebraukušajiem pilnībā pret Covid-19 vakcinētajiem ceļotājiem tas vairs nebūs jādara. Parīze uzskata, ka šis britu lēmums ir diskriminējošs attiecībā pret Francijas pilsoņiem.

Apvienotās Karalistes valdība trešdien paziņoja, ka no nākamās pirmdienas, 2. augusta, pilnībā pret Covid-19 vakcinēti ES dalībvalstu un ASV iedzīvotāji varēs ieceļot Anglijā, Skotijā un Velsā un neievērot 10 dienu karantīnu.

Latvijas Radio korespondents Uldis Ķezberis par Francijas reakciju
00:00 / 02:13
Lejuplādēt

Šo ziņu, visticamāk, ar lielu atvieglojumu uztver miljoniem Eiropā un ASV dzīvojošo britu, gan citi cilvēki, kuru tuvinieki mīt Lielbritānijā, un tas dos iespēju pēc krietna laika atkal satikties, neesot ilgajā izolācijā, tas krietni atvieglos arī biznesa sakarus. Taču ASV par spīti šiem atvieglojumiem brīdinājušas savus pilsoņus nesteigties ceļot uz Lielbritāniju, tā kā aktīvs joprojām ir vīrusa delta variants.

Taču jaunie atvieglojumi neattieksies uz pilnībā sapotētiem iebraucējiem no Francijas. Briti apgalvo, ka tas ir saistīts ar bažām par pirmo reizi Dienvidāfrikā atklātā Covid-19 vīrusa beta paveida plašo izplatību Francijā. Tiek uzskatīts, ka šis vīrusa paveids ir daudz izturīgāks pret pašreiz pieejamajām vakcīnām, nekā citi Covid-19 vīrusa varianti.

Netaisnīgs lēmums

Lielbritānijas satiksmes ministrs Grānts Šeps sacīja, ka nākamās nedēļas beigās atbildīgās iestādes vēlreiz vērtēs, vai atļaut arī pilnībā vakcinētiem Francijas iedzīvotājiem ieceļot valstī bez prasības ievērot karantīnu.

“Es domāju, ka lielākā daļa britu piekristu, ka valdības pirmais pienākums un atbildība ir pārliecināties, ka mēs saglabājam vietējo situāciju drošībā," teica Šeps.

"Un tagad mēs, par laimi, katru dienu redzam gadījumu skaita samazināšanos. Bet mums jāredz, kā tas turpināsies. Mēs apzināmies,  ka mums ir jāuzmanās, lai neimportējam bīstamus variantus.”

Lielbritānijā ik dienu atklāj vairāk nekā 20 000 jaunu gadījumu, taču pēc tam, kad valstī notikusi aktīva potēšana smagu saslimšanu un nāves gadījumu skaits stabilizējas un nav strauji augošs.

Francijas Eiropas lietu ministrs Klemāns Bons uz kaimiņvalsts lēmumu reaģējis asi, norādot, ka liegums ir netaisnīgs un zinātniski nepamatots.

“Tas ir nesamērīgi, un no veselības viedokļa tam nav nekādas jēgas. Tam nav zinātniska pamatojuma, un tas diskriminē frančus, jo visi pārējie eiropieši, pat no valstīm ar daudz sliktāku epidemioloģisko situāciju nekā pie mums, netiek uzskatīti par draudu un uz viņiem karantīna neattieksies.

Ja es pareizi saprotu, tad britu lēmuma pamatā ir bažas par Covid-19 vīrusa beta paveidu, kas veido mazāk nekā 5% no Francijā atklātajiem gadījumiem un pārsvarā ir izplatīts mūsu aizjūras teritorijās,” sacīja Bons.

Francija neplāno atbildes pasākumus

Ministrs pauda cerību, ka Lielbritānija pārskatīs savu lēmumu, bet Francija vismaz pagaidām neplāno ieviest kādus atbildes pasākumus.

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien paziņoja, ka valstī vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu ir saņēmuši vairāk nekā 40 miljoni jeb 60% iedzīvotāju.

Pēdējās nedēļās vakcinēšanās tempi Francijā ir strauji pieauguši, jo turpmāk tādas iestādes kā kafejnīcas un kinoteātrus varēs apmeklēt tikai tie, kuri spēs apliecināt, ka viņi ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19 vai nesen saņēmuši negatīvu testu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti