EK aicina valstis jūnijā atcelt liegumus uz ES iekšējām robežām

Eiropas Komisija aicina Eiropas Savienības dalībvalstis līdz jūnija beigām atcelt visus ierobežojumus uz bloka iekšējām robežām. To ļaujot darīt Covid-19 izplatības palēnināšanās.

Iekšlietu komisāre Ilva Johansone uzsvēra, ka daudzās valstīs epidemioloģiskā situācija strauji uzlabojas. Un ļoti tuva esot situācija, kad nepieciešams atcelt visus iekšējās robežas šķērsošanas ierobežojumus un kontroles pasākumus. 

Piektdien plānota dalībvalstu iekšlietu ministru videokonference. Tās laikā tikšot rosināts līdz jūnija beigām pieņemt lēmumus par ierobežojumu atcelšanu.

Šī ir pozitīva ziņa uzņēmējiem un ceļotājiem, tomēr nav piepildījušās cerības, ka robežu atvēršana varētu notikt jau 15.jūnijā.

Tikmēr Spānijas valdība paziņoja, ka sauszemes robežas ar Franciju un Portugāli atvērs 1. jūlijā, nevis jūnija vidū. Līdzīgi varētu rīkoties vēl vairākas valstis.

KONTEKSTS:

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni.

Pasaulē ar jauno vīrusu inficējušies vairāk nekā 6,6 miljoni cilvēku, bet vairāk nekā 390 000 miruši.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti