Dienas ziņas

ASV un citviet turpinās protesti

Dienas ziņas

Krīze kā atspēriens – atklāj kaķu kafejnīcu

Eiropa atceļ stingros ierobežojumus

Eiropa pamazām atceļ stingros Covid-19 ierobežojumus

Mazinoties ar Covid-19 saslimušo skaita pieaugumam visā Eiropā, pamazām tiek atcelta daļa no stingrajiem ierobežojumiem. Valstis izvēlas atšķirīgas pieejas, kādā secībā noteikumus mīkstināt, taču prasība pēc distances ievērošanas un sejas masku valkāšanas sabiedriskajā transportā saglabājas visur.

Briti devuši zaļo gaismu rīkot tirdziņus un atvērt autosalonus. Līdz šim tie bija slēgti – kā nebūtiski.

Itālija pamazām atver tūristu iecienītos apskates objektus. Pēc trīs mēnešu pārtraukuma šorīt durvis vēra Kolizejs Romā. Agrāk to apmeklēja 7,5 miljoni tūristu gadā. Tagad, lai te iekļūtu, jāiziet caur termoskenerim, kas izmēra temperatūru, jāievēro sociālā distancēšanās un pie ieejas novietoti dezinfekcijas līdzekļu dozatori. Ieeja tikai ar iepriekšēju rezervāciju, un jāievēro vienvirziena takas.

Daudzviet tiek atvērtas arī pludmales. Itālijas Rivjēra – pludmale pie Dženovas – sagatavota peldētājiem un saules cienītājiem – ar smiltīm pildīti maisi iezīmē drošas distancēšanās vietas.

Savukārt Beļģijas pludmales joprojām nav atvērtas pašiem beļģiem, izņemot tos, kas dzīvo piekrastē.

Tāpēc daudzi, it īpaši vācieši, dodas uz Nīderlandes pludmali. Te atļauts atvērt bārus un restorānus, apmeklētāju skaits ierobežots līdz 30.

No rītdienas Francijā tiks atvērti restorāni un kafejnīcas, tiesa gan – Parīzē restorāni apkalpos tikai āra terasēs. Vīrusa mazāk skartajās zonās tiks atvērti muzeji, teātri, pludmales, kempingi, sporta zāles un pat publiskie peldbaseini. Taču naktsklubi joprojām paliks slēgti un ārzemju ceļojumi aizliegti vēl divas nedēļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti